-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

opozita

Jorida Tabaku: Opozita e ka seriozisht luftën kundër korrupsionit dhe integrimin

Në një periudhë kur Shqipëria po analizon kapitujt mbi demokracinë dhe sundimin e ligjit në raportin e screening, vendi po përballet me një krizë...

Opozita me projektrezolutë për mbrojtjen e grave gazetare

Deputetet e Partisë Demokratike Albana Vokshi dhe Ina Zhupa, kanë dorëzuar në Kuvend projektrezolutë për mbrojtjen nga çdo lloj dhune të gazetarëve. Deputetja Zhupa thotë...

Një pas hekurave dhe tre në hetim për protestën para bashkisë

Një 38-vjeçar nga Kurbini është ndaluar nga Policia e Tiranës për protestën e zhvilluar të martën përpara Bashkisë së Tiranës. Sipas policisë, 38-vjeçari akuzohet për...

Protesta para bashkisë, Këlliçi: Veliaj futi njerëz të infiltruar, fiku dritat

Ish-kandidati për kryetar bashkie i Tiranës, Belind Këlliçi i tha Erion Veliajt poshtë ballkonit se nuk do të tërhiqen derisa ta heqin nga bashkia....

Opozita tym e flakë: Nuk heqim dorë pa shporrur Veliajn

Opozita protestë para bashkisë Tiranë. Kreu i këshilltarëve opozitarë, Dorjan Teliti deklaroi se protesta nuk do ndalet kurrë. “Protesta nuk do të ndalojë kurrë....

“Pa larguar Veliajn nuk ndalemi”! Molotov në derën e bashkisë

Prej orës 11:00 përpara bashkisë së Tiranës opozita po zhvillon protestën e tetë në kërkim të largimit të Erion Veliajt. “Nuk ndalemi pa larguar...

Argita po bëhet gati, Escobar: Uroj që drejtimin e opozitës të mos e marrë dikush që…

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar deklaroi se shpreson që drejtimin e opozitës të mos ta marrë dikush që kujton kohët e...

E teta radhazi, opozita para bashkisë: Veliaj largohu!

Opozita ka thirrur sot sërish një protestë përpara bashkisë së Tiranës. Në ora 11:00 është programuar që qytetarët të protestojnë pranë godinës së bashkisë, ndërsa...

Në krye të Partisë? Malltezi: Jam gati për çdo pozicion në PD!

Argita Malltezi hedh një tjetër hap përpara duke u shprehur se është e gatshme të shërbejë në çdo pozicion në Partinë Demokratike, duke lënë...

Agron Gjekmarkaj: 3-4 deputetë dy lekësha duan vëmendjen e Berishës për të kandiduar në 2025

Një nga vlerat e shtuara të politikes shqiptare në keto 34 vjet liri është pas shumë ngjarjesh traumatike bashkimi i PD në “diversitet” një...

Latest news

/5pyetjet.al