-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kosova 16 vite shtet/ Kuvendi seancë solemene për Pavarësinë

Kryesoret

Kosova shënon sot 16-vjetorin e pavarësisë. Për ta shënuar këtë përvjetor, do të mblidhen edhe Kuvendi i Kosovës edhe Qeveria, raporton Express.

Qeveria do të mbajë mbledhje festive, me fillim nga ora 08:00. Ndërkohë, Kuvendi do të mbajë seancë solemne në orën 12:00.

Më pas, në orën 17:00, mbahet pritja shtetërore nga Presidentja Vjosa Osmani, Kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe Kryeministri Albin Kurti.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit