-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pas pak mblidhet tryeza/ Sot firmoset pakti Rama-Berisha?

Kryesoret

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve në orën 16:00 të pasdites së sotme.

Sipas burimeve paraprake mes palëve është arritur dakordësia duke hedhur në letër paktin për ngritjen e dy komisioneve hetimore, për koncesionet në shëndetësi dhe sistemin TIMS dhe veton tek n/komisioni i reformave ku pritet që të kalojë reforma zgjedhore.

“Te nderuar anëtarë të Konferencës së Kryetarëve, Ju njoftojmë se:

Sot datë 15 mars 2024, ora 16.00 do të zhvillohet vijimi i mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve.

Sekretaria e Konferences së Kryetarëve”, sipas njoftimit të Kuvendit të Shqipërisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit