-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

marreveshje

Kosova burg me qira për danezët, fiton 210 milionë Euro

Kuvendi i Kosovës ka miratuar marrëveshjen me Mbretërinë e Danimarkës për shfrytëzimin e institucionit të burgut në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve...

BE arrin marrëveshje për planin 6 miliardësh në Ballkan

Parlamenti Evropian (PE) dhe Këshilli i Bashkimit Evropian, të cilat përfaqësojnë 27 vendet anëtare të bllokut, kanë arritur marrëveshje të enjten për tekstin e...

Rama mbledh PS-në, diskutohet marrëveshja me Rithemelimin

Grupi i Partisë Socialiste është mbledhur këtë të hënë në kryesinë e Kuvendit për axhendë parlamentare të javës. I pranishëm në mbledhje është edhe...

Shqipëria dhe Serbia drejt finalizimit të marrëveshjes për vitet e punës

Marrëveshja për njohjen e viteve të punës edhe për shqiptarët që punojnë në Serbi duket se po shkon drejt finalizimiz. Këtë të premte u parafirmos...

Pas pak mblidhet tryeza/ Sot firmoset pakti Rama-Berisha?

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve në orën 16:00 të pasdites së sotme. Sipas burimeve paraprake mes palëve është arritur dakordësia...

Tritan Shehu: Nuk është sukses nëse Rama na jep dy komisione hetimore

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu nuk e cilëson aspak sukses nëse nga marrëveshja me socialistët marrin të drejtën për dy komisione hetimore. Ai kërkoi...

Zelensky firmos marrëveshjen e miqësisë në Tiranë

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky nënshkruan në ambientet e Kryeministrisë një marrëveshje bashkëpunimi, që sipas tyre, përforcon dhe promovon miqësinë mes...

Edhe PDIU pro, miratohet pakti me Italinë për emigrantët dhe zonat e mbrojtura

E ndërsa ligji për amnistinë u tërhoq, mes kaosit dhe zhurmës, Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 77 pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim marrëveshjen...

Nga media te ushtria! Marrëveshjet e reja mes Ramës dhe Erdoganit (Lista)

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqisë Recep...

Rama dhe Erdogan takohen sot/ Cilat janë marrëveshjet që do firmosen në Turqi?

Me ftesë të presidentit turk Erdogan, kryeministri Edi Rama do të jetë sot në një vizitë në Turqi. Kreu i qeverisë dhe presidenti Recep...

Latest news

/5pyetjet.al