-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

PD: ARRSH shpalli 200 milionë euro tendera, zhdukën sipërmarrjet e huaja!

Kryesoret

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Akil Kraja ka denoncuar ARRSH, e cila së fundmi shpalli 13 procedura për investime publike strategjike me vlerë mbi 200 milion euro.

“Procedura e sapo shpallur nga ARRSH, drejtori VIP i të cilës u arrestua nuk ka pak kohë, u kërkon kompanive të huaja dhe europiane të bëjnë ekuivalentimin e licencave të tyre pranë Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë shqiptare, para se të aplikojnë.

Në të kundërt ato skualifikohen. Ndërkohë që procedura e ekuivalentimit zgjat 38 ditë, afatet për të aplikuar për këto tenderë zgjasin nga 30 deri në 35 ditë” thotë ndër të tjera Kraja.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit