-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Marijuanë e fshehur në furgonin e plehërave, arrestohen 2 shqiptarët në Spanjë

Kryesoret

2 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë teksa po udhëtonin me furgon dhe brenda tij kishte qese marijuane.

Furgoni po udhëtonte përgjatë CV-941 i ngarkuar me thasë plehrash.
Pasi panë policinë furgoni ndryshoi rrugën çka u vërejt nga policia.

Sapo është ndaluar furgoni, në vendngjarje ka mbërritur edhe Garda Civile, e cila ka verifikuar se mjeti ishte i ngarkuar me marijuanë.

Në total, 63 kilogramë degë, sytha dhe gjethe të fshehura në një duzinë qese plehrash.
Policia ka arrestuar 2 shqiptarët të akuzuar për veprën penale kundër shëndetit publik për trafik droge.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit