-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vritet me armë zjarri një kryebashkiake në Meksikë, një ditë pas zgjedhjeve presidenciale

Kryesoret

Mbrëmjen e djeshme një ditë pas fitores triumfuese të Claudia Sheinbaum në zgjedhjet presidenciale të vendit u qëllua për vdekje me armë zjarri Kryetarja e bashkisë së Cotija në Meksikë, Yolanda Sánchez Figueroa.

Sipas mediave lokale, të panjohurit i zunë pritë Figueroas teksa ajo hynte në një palestër me truprojën e saj.

Qeveria e shtetit të Michoacan në Meksikën perëndimore, dënoi “vrasjen e kryebashkiakes së Cotija-s, Yolanda Sánchez Figueroa” dhe një operacion sigurie është duke u zhvilluar për të kapur përgjegjësit.

Shtatorin e kaluar kryebashkiakja Sánchez u rrëmbye teksa ishte duke bërë pazar në një qendër tregtare ku makina e saj u bllokua nga njerëz të armatosur.

Tre ditë më vonë ajo u lirua dhe u gjet në një autobus pasagjerësh, pranë komunës së Vistahermosa.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit