-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Argita Malltezi: Murrizi dhe Këlliçi të vetmit që nuk më duan në krye të PD-së

Kryesoret

Argita Berisha e ftuar në një emision televiziv ka treguar se nuk ka për qëllim të udhëheqë partinë demokratike por do vetëm që përcjellë zërin e babait dhe bashkëshortit të saj.

Argita sqaroi se duke qenë se ata janë në arrest shtëpi ka vendosur ajo të flasë për ta.
Ajo tregoi dhe emrat e dy deputetëve të cilët nuk e duan në krye të PD-së.

“Arsyeja pse kam dalë tani është për ti dhënë zë kësaj beteja politike që babai dhe bashkëshorti im nuk i japin dot për shkakj të një vendimi të padrejtë gjykate. Rikthimi i Berishës në liri nuk do e bënte të nevojshme daljen time politike. PD ka një pjesë njerëzish që ndoshta do më shihnin më të favorshëm nëse do kandidoja, por ka edhe mendje ndryshe siç janë zoti Murrizi dhe zoti Këlliçi”, tha Argita Malltezi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit