-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dyshohet së përdoreshin për veprimtari kriminale, sekuestrohen 2 makina në Rrëshen

Kryesoret

Policia ka vendosur në pranga një person në Rrëshen mbi të cilin rëndon akuza e mashtrimit dhe trafikimit të automjeteve.

Në pranga është vendosur Alketa Pjetri 34 vjeçe, banuese në Rubik, për veprat penale “Trafikimi i mjeteve motorike” dhe “Mashtrimi me pasoja të rënda.

Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi për veprën penale “Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga veprimtaria kriminale”, për D. P., banues në Rubik, pasi dyshohet se ka fshehur në servisin e tij, në Rubik, 2 automjetet e trafikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Mendohet se këto automjete përdoreshin për veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit