-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U akuzua për shpërdorim detyre për mikrokreditë, GJKKO kthen në SPAK çështjen ndaj Gent Sejkos

Kryesoret

GJKKO i ka kthyer edhe njëherë SPAK çështjen ndaj Gent Sejkos.

GJJKO i ka kthyer SPAK për hetim kallëzimin e Tedi Malavecit për guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Gent Sejko.

Tedi Malaveci kallëzoi guvernatorin Gent Sejko për “shpërdorim detyre”, lidhur me mikrokreditë.

Gjyqtarja Flora Hajredinaj pas ankimimit të bërë nga Malaveci ndaj vendimit të SPAK për pushimin e çështjes ndaj Sejkos ka vendosur ta cilësoi të pavlefshme kërkesën e SPAK dhe ia ka kthyer aktet SPAK për plotësim hetimesh

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit