-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Politika

Vuçiç-gazetares së CNN: Mos vendosni në gojën time fjalë që s’i kam thënë

Në një intervistë për median amerikane CNN me gazetaren Christiane Amanpour, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se Beogradi se ka reduktuar me më...

Situata në veri, Bardhi për deklaratat e Hasanit: Lexove statuset që ka bërë Rama

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi gjatë seancës së sotme plenare ka reaguar në lidhje me deklaratën e Ministrit të Jashtëm,...

Berisha pasqyron problemet e universiteteve: Drejt sistemit selektiv si në diktaturë

Ish-kryeminsitri, Sali Berisha gjatë seancës së sotme plenare ngriti shqetësimin e universiteteve të cilat po shkojnë drejt sistemit selektiv të cilat i ka cilësuar...

Situata në veri, ministri Hasani: Policia e Kosovës e vetme sunduese e ligjit në territor

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani gjatë seancës së sotme ka folur në lidhje me sulmin e 24 Shtatorit në veri të Kosovës. Gjatë...

Deputeti zihet me protestuesit: Plehra, kush jeni, ua tregon unë!

Ditën e sotme është zhvilluar protesta e dytë nga aktivistët r "Lëvizjes Bashkë" ku kanë kërkuar miratimin e ligjit për minimumin jetik. Por duket se...

Deputetët “qajnë” hallet e popullit! Braçe: Të rihetohet karteli i plehrave kimikë

Seanca e sotme e Kuvendit kishte kryefjalë problemet e qytetarëve pas javës që deputetët presupozohet se erdhën nga baza dhe dëgjuan hallet e popullit. Ish-zv/...

Kuvendi i Shqipërisë 1 minutë heshtje për Afrim Bunjakun: Heroi i Kosovës

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur me një minutë heshtje në nderim të efektivit të policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku që u vra të dielën...

Demokratët “shuplakë” Beqajt: Nën hetim për koncesionet dhe vjen këtu pa pikë turpi!

Ilir Beqaj në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar të “IPA”-s për Shqipërinë u përball sot në komisionin e Ligjeve me akuzat e shumta nga deputetët...

Rama-Plenković: Sanksione Serbisë për vrasjes e policit në Kosovë

Kryeministri kroat Andrej Plenković u shpreh se ministrat e Jashtëm të BE-së do të diskutojnë masat që do të ndërmerren ndaj Serbisë pas sulmit...

Rama: Ushtria serbe u zmbraps nga kufiri me Kosovën

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Zagreb, ku është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu Andrej Plenković. Takimi kokë më kokë...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al