-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Stil

Pse është më e vështirë të punosh nga shtëpia?

Në një studim të fundit global nga platforma e angazhimit të punonjësve ‘Tinypulse’, tregoi se më shumë se 80% e drejtuesve të raportuan se...

Si ndihmon banania në dobësim

Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ekzotike, të cilat janë kthyer në trend. Banania është...

Arsyeja kryesore pse punonjësit japin dorëheqjen, 10 herë më e rëndësishme se paga

Drejtuesit e bizneseve e kaluan pjesën më të madhe të vitit 2021 duke menaxhuar largimet masive nga puna gjatë asaj që u quajt si...

Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë ‘bllok’ në WhatsApp

WhatsApp është një ndër aplikacionet më të përdorura në botë. Ai ofron shumë shërbime të reja për të bërë eksperiencën e përdoruesve sa më të...

“Aleati” i mëngjesit, arsyet pse është mirë të pini kafe

Pirja e kafesë nuk rrit rrezikun e sulmit në zemër siç mendohej më parë. Sipas hulumtimeve të fundit, kafeja mund të ketë një efekt...

Nuk e njeh lodhjen! 52-vjeçarja Jennifer Lopez publikon videon nga palestra

Ajo është prej kohësh e njohur për fizikun e saj që sfidon moshën. Dhe Jennifer Lopez u dha fansave një paraqitje të shkurtër të...

Pse po i rrit çmimet Netflix?

Netflix ka vendosur që gjatë ditës së enjte t’i raportojë fitimet e tremujorit të katërt të vitit 2021. Në mënyrë tipike, sytë e Wall...

Instagram me pagesë?

Krijuesit që dëshirojnë ta bëjnë këtë së shpejti do të jenë në gjendje të prezantojnë një abonim për të hyrë në një pjesë të...

Qyteti i gjelbër europian ku makinat nuk mund të lëvizin me më shumë se 30 km/ h

Një plan klimatik, politika urbane për të zbutur ndotjen dhe humbjen e biodiversitetit: këto janë disa nga masat e marra që i dhanë Grenoble,...

Orkidea cilësohet si një nga bimët më të mira të shtëpisë për të përmirësuar humorin

Shitësja Raysa Farah, pronare e shërbimit të shpërndarjes së luleve në internet, LK Verdant tha se dekorimi i shtëpisë me bimë shtëpiake që përmirësojnë...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al