-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Stil

Varësi nga mediat sociale? Ja si mund ta luftoni

Ah, sa të lexoj edhe këtë postim! Jo dhe aq interesante? Atëherë më poshtë, me siguri që përmbajtja tjetër është edhe më interesante. Kush...

Kura shekullore që ndihmon në pastrimin e gjakut, ja si ta përgatisni

Përpara mjekësisë moderne, qytetërime të ndryshme kanë shfrytëzuar dhuratat bujare të natyrës për të shëruar dhe trajtuar sëmundje të ndryshme. Një prej kombinimeve më efikase...

Shëndeti/Kombinimet që mund t’i konsumoni çdo vakt për humbjen e peshës

Për shumë njerëz humbja e peshës nuk është aq e lehtë sa thuhet. Mendimi se duhet të ndryshosh regjimin  ushqimor dhe të përmbahesh nga dëshira...

“Junior Eurovision” fitohet nga Franca, Shqipëria merr vendin e tetë

“Junior Eurovision 2023” është fituar nga Franca, ndërsa Shqipëria me këngëtaren Viola Gjyzeli u klasifikua në vendin e tetë. Festivali që u zhvillua në Nisë...

Halloween, dita kur duhet të kesh karamele në shtëpi

31 tetori është dita kur fëmijë dhe të rinj trokasin nëpër dyer dhe kërkojnë ëmbëlsira. Por përse vishen si fantazma? Kur vjen muzgu ata dalin...

A duhet pirë kafe kur jeni me grip? Ja çfarë thonë mjekët

Edhe pse pijet e nxehta konsiderohen efektive në trajtimin e infeksioneve respiratore, si ftohja dhe gripi, jo të gjitha janë aq të mira. Mjekët këshillojnë...

Pse nuk flenë mjaftueshëm japonezët?

Qeveria dhe ekspertët paralajmërojnë, se japonezët nuk po bëjnë gjumë mjaftueshëm cilësor, duke rrezikuar probleme shëndetësore, acarim dhe humbje të fokusit në punë. Ministria e...

Probleme para kompjuterit? Ja çfarë nevojitet

Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë...

Ja cilat janë 7 fobitë themelore të qenve!

Ashtu si ne, qentë mund të kenë frikë nga gjëra të ndryshme. Këto fobi dhe përmasat e frikës ndryshojnë nga kafsha në kafshë. Një qen...

“Marrë nga dollapi i gjyshes!” 12 artikuj që mund t’i vishni këtë sezon

Miuccia Prada paraqiti një rikthim në njëfarë rigoroziteti për sezonin Vjeshtë-Dimër 2023/2024. Gjithmonë femërore, gjithmonë e emancipuar dhe intelektuale, por me një reminishencë të...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al