-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Albin Kurti

Macron bisedë telefonike me Kurtin, jep mbështetjen për formimin e Asosacionit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Sipas njoftimit të Presidencës franceze, Macron rikujtoi mbështetjen e palëkundur...

Kurti: Të vendoset drejtësi për masakrën e Nakaradës

Në 25 vjetorin e masakrës së Nakaradës, kryeministri Albin Kurti përmes një postimi ka shkruar se ende nuk janë dënuar autorët e kësaj masakre. “16...

Mbyllet pa marrëveshje takimi në Bruksel për dinarin

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi mes kryenegociatorëve – ai i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe i Serbisë, Petar Petkoviç, nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian në...

25 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, Kurti u shpreh mirënjohjen liderëve botëror

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në ditën e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s ka shprehur mirënjohjen ndaj liderëve botëror. Në një postim në rrjetin social...

Përvjetori i Epopesë së Dukagjinit, në ceremoni mungojnë Kurti dhe Osmani

Sot u bënë 26-vjet nga zhvillimi i betejës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan, që ndryshe njihet “Epopeja e Dukagjinit”. Në Gllogjan është zhvilluar...

Vuçiç përgjigjet deklaratave të Kurtit: Serbia nuk po përgatitet për luftë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë të premten vonë se Serbia “nuk është duke u përgatitur për luftë" me Kosovën, pas pretendimeve të kryeministrit...

Nënkryetari i LDK-së komenton deklaratat e Kurtit: Po viktimizohet!

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka komentuar deklaratat e Kryeministrit Albin Kurti për mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme. “Siç ka deklaruar Kryetari i LDK-se mbrëmë,...

Kurti: Ushtria serbe u largua nga kufiri, erdhën për provokim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të premten se ushtria serbe është larguar nga kufiri me Kosovën, pasi “erdhi për të na provokuar”...

Zyrtari i lartë amerikan vizitë në Kosovë, takon Osmanin, lë ‘jashtë’ Kurtin

Ndihmës sekretari amerikan i Byrosë Ndërkombëtare Kundër Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit, Todd Robinson ndodhet në Prishtinë të Kosovës për një vizitë...

Nis takimi mes Escobarit dhe Kurtit

Emisari amerikan, Gabriel Escobar, ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Albin Kurti. Raportohet se ka nisur takimi mes tyre. Ndër temat që do...

Latest news

/5pyetjet.al