-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Aleksandar Vuçiq

Plani franko-gjerman/ Rama thirrje Kurtit nga Mynihu: Kosova të bëjë pjesën e saj!

Kryeministri Edi Rama nga konferenca në Mynih foli edhe për situatën mes Serbisë dhe Kosovës ku theksoi faktin se Serbia e prishi punën jo...

Përplasja me Vuçiç/ Reagon Kurti: Rregullorja BQK-së mbron qytetarët nga terrorizmi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar pas përballjes së mbrëmshme me Serbinë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Ai ka thënë se...

Vuçiç në ceremoninë e oficerëve serbë: Kosovën s’ia japim askujt

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dërguar një mesazh për Kosovën gjatë ceremonisë promovuese së oficerëve serbë. Në fjalimin e tij, ai tha se Kosovën...

Vuçiç: Perëndimi do “kornizë të re” për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka bërë të ditur se diplomatët evropianë kanë propozuar “kornizë të re” për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, që...

Latest news

/5pyetjet.al