-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

arme

Qëlloi drejt tre personave! Arrestohet autori i atentatit në Don Bosko

Arrestohet Andrea Bregasi për vrasje me dashje, të mbetur në tentativë. 33-vjeçari është autori i dyshuar i atentatit të ndodhur në zonën e “Don...

Himarë, lëvizte me armë zjarri, arrestohet 25-vjeçari

Ditën e sotme në Palasë u arrestua një 25-vjeçar pasi lëvizte me makinë i armatosur. Gjatë kontrollit në banesën e 25-vjeçarit me iniciale R.M., në...

Të shtëna me armë, plagoset shqiptari dhe lihet në rrugë nga drejtuesi i mjetit

Në orët e para të mëngjesit në Greqi një 22-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me armë. Sipas informacioneve ngjarja ka ndodhur...

EMRAT/ Durrës, arrestohen 15 persona dhe tre në kërkim, sekuestrohen armë e drogë

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin “Summer” dhe ka arrestuar 15 persona, ku 3 janë shpallur në kërkim dhe 4 të tjerë janë proceduar...

Dhunoi bashkëshorten, arrestohet i riu, e pëson babai mbante armë zjarri

Ditën e sotme në Elbasan është proceduar penalisht një 27-vjeçar për dhunë në familje. 27-vjeçari ka dhunuar psikologjikisht bashkëshorten e tij me të cilën ishte...

Grabitje me armë, zbardhet dëshmia e punonjësit të argjendarisë

Ditën e djeshme në zonën e Valiasiut u grabit me armë zjarri një argjendari. Punonjësi i një argjendarie Luis Balliu dhe agjenti i krimeve pranë...

Netanyahu: Mosmarrëveshjet me SHBA-të për dërgesat e armëve do të zgjidhen së shpejti

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu njoftoi kabinetin e tij qeveritar se gjatë muajve të fundit ka patur një “rënie dramatike”, siç e cilësoi ai, të...

Vlorë/ Borxhe deri në ‘fyt’ dhe ‘sherr me armë’, kapet 30-vjeçari në kërkim

30-vjeçari, Romarjo Alliaj, i shpallur në kërkim është arrestuar paraditen e kësaj të premteje në Vlorë. Ai është dënuar me 1 vite e 5 muaj...

Euro, drogë dhe armë, tre shqiptarë në prangat e policisë Greke

Tre shqiptarë kanë vënë në prangat e policisë Greke ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Mësohet se ata janë kapur me një sasi të...

Ekzekutohet me armë zjarri bashkëshorti i eurodeputetes italiane

Është gjetur i vrarë me armë zjarri në Palermo, Angelo Onorato, bashkëshorti i eurodeputetes italiane Francesca Donato. Viktima u gjet i vdekur në makinën e...

Latest news

/5pyetjet.al