-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

arme

Në stadium me drogë dhe armë, policia arreston më shumë se 250 tifozë

Policia e Buenos Airesit arrestoi më shumë se 250 tifozë të skuadrës River Plate të dielën, pasi u kapën në hyrje të stadiumit me...

SHBA: Do ta furnizojmë Ukrainën me armë kundër Rusisë

Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara t’i ofrojnë Ukrainës “armët që i duhen” për t’u mbrojtur nga Rusia, tha të dielën këshilltari i sigurisë...

Sherr dhe të shtëna me armë në Dimal

Dimal-Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Stacionin e Policisë Dimal, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për...

Sekuestrohet arsenal armësh në Tiranë, shotgun, shpata dhe thika

Tiranë-Finalizohet operacioni policor i koduar "Vila", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje. Operacioni u zhvillua nga Komisariati i Policisë Nr....

Kapen armë në një shtëpi Prevallë

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në Prevallë. Gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit, mashkull kosovar janë gjetur dhe konfiskuar tre AK-47,...

Të shtëna me armë para nisjes së koncertit në SHBA, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur, mes tyre edhe fëmijë

Një i vdekur dhe dhjetë të plagosur nga të shtënat që shpërthyen gjatë një koncerti në Dallas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Departamenti...

Policia ndërpret festën familjare në Vushtrri, sekuestron një armë

Të shtëna me armë janë raportuar në fshatin Dumnicë të Vushtrrisë. Gjatë një festë familjar një 56 vjeçar ka shtënë me armë, që i është...

Drogë, armë e dokumente të falsifikuara, policia arreston dy persona në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut njofton se ka arrestuar 31-vjeçarin me iniciale B.K. dhe 43-vjeçarin V.Gj. nga Shkupi. Policia me...

24 operacione policore brenda javës: Sekuestrohen 105 kg drogë, 161 të arrestuar

Dhjetra operacione policiore janë zhvilluar në të gjithë vendin brenda një jave, për kapjen e personave me armë zjarri, parandalimin e kultivimit të lëndëve...

I këputi spiuni, kapen dy të rinj në Lezhë me drogë dhe armë

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve, bazuar dhe në informacionet...

Latest news

/5pyetjet.al