-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Bashkia

Paralajmërohet protesta e radhës, ja kur do të mbahet

Opozita gjatë fundit të protestës së sotme ka paralajmëruar protestën e ardhshme e cila do të mbahet të martën e ardhshme. Ditën e sotme është...

Përkeqësohet situata në protestë, protestuesit heqin me forcë barrierat metalike

Protestuesit e sotëm kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë dhe të hyjnë në bashki. Kjo situatë po sjell incidente dhe përplasje mes efektivëve të...

FOTO/ Rriten tensionet para bashkisë, protestuesit hedhin motolov

Situata në protestën e sotme përshkallëzoi sërish pasi para bashkisë u hodh sërish motolov. Kjo është protesta e 6-të e mbledhur nga opozita dhe Aleanca...

Bashkia rrethohet nga gardhi metalik pak para nisjes së protestës

Pak para nisjes së protestës e cila po thirret nga Aleanca për Teatrin dhe opozita në lidhje me dosjen "5D" forcat e policisë janë...

Protesta para bashkisë, policia publikon masat dhe bën thirrjen me rëndësi

Ditën e sotme Rithemelimi dhe Partia e Lirisë do të mbajnë protestën para bashkisë së Tiranës rreth orës 10:00. Policia e Shtetit që nga ora...

Protesta para bashkisë, dalin para gjykatës 4 të arrestuarit

Katër protestuesit të cilët u arrestuan pas protestës të organizuar të premten para bashkisë kanë dalë në orën 10 për të marrë masën e...

Berisha paralajmëron protestën e radhës: Iu bëj thirrje patronazhistëve

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalimit të sotmëm ka bërë thirrje patronazhistëve që mos gucojnë të prekin demonstruesit. Prisni kur të na dalë në Tëitter, Aleksis...

Shkodra në “ethet” e karnavaleve, ja kur mbahen

Qytetin e Shkodrës e kanë kapur ethet: Në datat 23, 24 dhe 25 shkurt bashkia do të organizojë Karnavalet. Dhe ka premtuar se kjo...

Flet vëllai i pronarit të banesës së djegur në Pogradec: Ndodhi si në filma

Vëllai i kryefamiljarit që ishte pronar i banesës e cila u dogj në fshatin Leshnicë të Pogradecit tha se çdo gjë ndodhi për pas...

3 adoleshentë vjedhin bashkinë e Elbasanit

Ditën e sotme një nga godinat e bashkisë Elbasan është grabitur nga 3 adoleshentë. Policia deklaron se 19-vjeçari D. B., 18-vjeçari D. S., dhe një...

Latest news

/5pyetjet.al