-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Beleri

Ministri grek: Ndalimi i Belerit në Shqipëri çështje evropiane

Ministri grek, Savro Papastavroi theksoi ditën e sotme se çështja dhe ndalimi i Fredi Belerit në Shqipëri, nuk është vetëm një çështje dypalëshe por...

DW: Scholz kundër bllokadës së Greqisë ndaj Shqipërisë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kundër bilateralizimit të procesit të anëtarësimit në BE. Në Berlin ai u takua të martën me homologun grek, Kyriakos...

“Beleri”, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin...

Vizita dy ditore e ministrit grek në Tiranë, zbardhet axhenda e Oikonomout, takim edhe me Belerin

Ministri i Mbrojtjes së Qytetarit, i Greqisë, Yannis Oikonomou nesër do të zhvillojë një vizitë në Tiranë ku edhe do të takojë në burg...

DASH reagon sërish për çështjen ‘Beleri’: Presim që autoritetet shqiptare të…

Departamenti Amerikan i Shtetit iu dërgoi një tjetër mesazh autoriteteve shqiptare në lidhje me rastin e kryebashkiakut të Himarës Fredi Beleri , i cili...

A do të betohet Beleri në burg? Rama: Nuk ekziston diçka e tillë në legjislaturën tonë

Kryeministri, Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me median greke, “Kathimerini” me gazetarin, Pavlos Papadhopulos ku ka folur në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut...

“Një arrestim i gabuar i Belerit”, Rama: Nuk jam dakord që një qeveri e huaj të komentojë drejtësinë tonë

Kryeministri, Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me median greke, "Kathimerini" me gazetarin Pavlos Papadhopulos ku ka folur në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut...

Tensionet Shqipëri-Greqi, presidenti kroat: Presionet e Athinës skandaloze, Beleri u kap duke vjedhur vota!

Presidenti kroat, Zoran Milanoviç ka reaguar në lidhje me tensionet mes Shqipërisë dhe Greqisë në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Himarës, Fredi Belerit. Teksa...

Lënia në burg e Belerit, Ministria e jashtme greke: Vendimi në kundërshtim me ligjet e së drejtës evropiane

Ministria e Jashtme greke ka reaguar pas vendimit për lënien në burg të kryebashkiakut të Himarës, Fredi Belerin. Në reagimin e ministrisë thuhet se vendimi...

Dosja e gjykimit të Fredi Belerit, Ministri i Jashtëm grek bisedë telefonike me Xhaçkën

SPAK ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen ndaj kryetari të bashkisë së Himarës Fredi Beleri i cili u arrestuar 2 ditë...

Latest news

/5pyetjet.al