-sidi education-spot_img
13.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ben Blushi

Ben Blushi: Komplotet e vogla të Lezhës

Lezha është një qytet me shumë mistere. Të paktën për mua. Ky qytet ka shumë histori dhe poezi. Këto dy cilësi e kanë shënjuar...

Ben Blushi: Një homazh për gjyshin dhe babain tim që krijuan “Nëntorin e Dytë”

Dua tj’u uroj të gjithëve Gëzuar Festën e Pavaresisë me kujtimin e filmit Nëntori i Dytë, krijuar nga gjyshi im Dhimitër Shuteriqi dhe babai...

Ben Blushi: A mund të jetë Izraeli anëtar i NATO-s?

Disa ditë më parë kur Kosova po luante futboll me Izraelin po mendoja se pse Izraeli nuk është antar i NATOs. Izraeli ka 30...

Basha blen “Komplotin” e Blushit

Prej ditësh së djeshme po zhvillohet Panairi i Librit në Tiranë. Librat e rinj janë të shumtë. Mes tyre edhe Ben Blushi që vjen...

“Komploti”/ Ben Blushi: Një afgan kryetar bashkie në Shëngjin dhe grushti i shtetit

Shkrimtari Ben Blushi ka botuar romanin e tij më të ri “Komploti”. Lajmin e ka ndare vetë Blushi me anë të një postimi në...

Ben Blushi: Si mund të jetë Europa pa kisha dhe pa parti

Europa i ngjan një statuje të vjetër të cilës po i lëkunden këmbët. Dy këmbët mbi të cilat ajo ka qëndruar për shekuj janë...

Ben Blushi: Fantazma e Korçës dhe Zoti

Ka njerëz që janë të bindur se ne jetojmë mes fantazmave. Unë natyrisht nuk bëj pjesë tek ata sepse besoj se ne jetojmë mes...

Ben Blushi: Pse fiton kombëtarja e Shqipërisë

Shqiptarët luajnë futboll prej gati 100 vitesh, por asnjëherë ata nuk kanë fituar kaq shpesh dhe kaq lehtësisht, si kohët e fundit. Lojtarë të...

Ben Blushi: Hamasi, Izraeli dhe Kosova

Sulmi mizor që kreu Hamasi gjatë kësaj jave në Izrael po e ndan botën sërish në dy pjesë. Një palë dënojnë dhunën ndaj civilëve të...

Ben Blushi: Në manastirin e Banjskës në Kosovë

Manastiri i Banjskës ku u vra një polic shqiptar dhe katër paramilitarë serbë ndodhet gati 20 minuta larg qytetit të Mitrovicës dhe nëse nuk...

Latest news

/5pyetjet.al