-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

borrell

Borrell: Irani dhe Izraeli të përmbahen, situata të mos përshkallëzohet

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka reguar pas sulmit iranian në Izrael, duke i bërë thirrje palëvë të përmbahen maskismalisht. Në...

BE ndryshon strategji, fillon nga ushtria, Borrell: Paqja s’është më e sigurt!

BE-ja propozoi sot strategjinë e saj të parë industriale të mbrojtjes së BE-së në një përpjekje urgjente për të rindërtuar kapacitetin ushtarak në përpjekje...

Borrell: BE-ja do të vazhdojë të dërgojë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se blloku prej 27 anëtarësh ka ofruar “ndihmë të vazhdueshme” për Ukrainën në luftën gati...

Borrell: Jemi në prag të një shpërthimi të madh në Bregun Perëndimor

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se situata në Bregun e pushtuar Perëndimor nga Izraeli përbën pengesë të madhe në gjetjen...

Borrell takon Kurtin dhe Vuçiçin në Mynih

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në kuadër të konferencës së Sigurisë në Mynih, ka zhvilluar takime...

Trump? Borrell: Të bëhemi seriozë, NATO nuk punon me teka

NATO “nuk mund të jetë një aleancë a "la carte" ”. Kështu tha më 12 shkurt shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell,...

Borrell: Bota duhet të imponojë zgjidhje të konfliktit Izrael-Hamas

Komuniteti ndërkombëtar duhet ta imponojë një zgjidhje për konfliktin mes Izraelit dhe Hamasit, pasi palët ndërluftuese nuk do të jenë në gjendje të pajtohen...

Letra e opozitës për ta sanksionuar, Vuçiç: U trondita, s’ka ndodhur kurrë më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ftuar në një emision ka komentuar letrën e opozitës drejtuar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrelli në...

Sulmet në veri, Opozita serbe letër Borrellit: Vuçiç problemi, sanksiononi atë dhe aleatët e tij

Një pjesë e përfaqësuesve të opozitës në Serbi i kanë dërguar një letër Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri,...

Lufta në Izrael, Borell: Prioritet ndalimi i dhunës dhe lirimi i pengjeve

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Joseph Borell ka dalë në një deklaratë në lidhje me sulmin në Izrael të cilin e ka konsideruar një...

Latest news

/5pyetjet.al