-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

buxhet

Rishikohet buxheti 2023, shpërblim për fundvit për të gjitha shtresat në nevojë

Rreth 285 mijë qytetarë të shtresave në nevojë do të marrin shpërblim për fund-vit në masën 5 mijë lekë. "Paketa përfshin bonuse sociale në të...

Inceneratori i Tiranës, Bashkia në shtator 2016: S’kemi para për projektin! Koka kërkoi financim nga buxheti

Dosja e SPAK për incineratorin e Tiranës zbardh detaje se si ministria e mjedisit kërkoi financim nga buxheti i shtetit pasi Bashkia e Tiranës...

“Po i mbarojnë edhe BE-së paratë?” DW: Komisioni Europian do të rrisë buxhetin me 66 mld euro

Jo vetëm Berlini grindet për para, por edhe Brukseli. Komisioni Europian parashikon të rrisë buxhetin e BE me 66 miliardë euro. Qeveria gjermane kërkon...

Mazhoranca miratoi buxhetin për 7 minuta, Berisha: Vjedhja më e madhe në histori

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën me mediat, foli për raportin e Pisa-s, por edhe për miratimin e Buxhetin 2024 nga mazhoranca ditën e sotme...

Sot miratimi i buxhetit 2024, Rithemelimi paralajmëron sërish kaos në Kuvend

Seanca plenare e ditës së sotme është ndër më të rëndësishme, ku pritet miratimi nen për nen dhe në tërësi i buxhetit 2024, edhe...

Pensionet e ulëta, Rama: Numri i të moshuarve shumë i lartë, kaq mundësi kemi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Pogradec teksa dhe po mban fjalën e tij në Asamblenë e Zgjeruar të PS. Në një pjesë të fjalimit Rama...

Rishikimi i buxheti të vitit 2023, Mete: Rishpërndajmë 45.8 mld lekë

Komisioni i Ekonomisë ka diskutuar sot rishikimin e buxhetit të shtetit të këtij viti, i cili parashikon rritjen e të ardhurave me 7.5 miliardë...

“Rritje e pagës me 900 euro në muaj”, qeveria miraton projekt-buxhetin e vitit 2024

Qeveria ka miratuar projekt-buxhetin e vitit 2024. Ministri i Financave, Ervin Mete, është shprehur se është vendos një nivel të ri lidhur me planifikimin...

Serbia rrit buxhetin për Kosovën me 11 milionë euro

Më 26 tetor, deputetët e Kuvendit të Serbisë miratuan Ligjin për buxhetin e vitit 2024. Buxheti i Serbisë për vitin 2024 parashihet të jetë...

Qeveria amerikane rrezikon të mbyllet për shkak të mosmarrëveshjeve mbi buxhetin

Mbyllja e qeverisë amerikane të dielën duket e pashmangshme, ndërsa Senati dhe Dhoma e Përfaqësuesve vazhdojnë të mos bien dakord mbi buxhetin federal për...

Latest news

/5pyetjet.al