-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ceshtja

“Beleri”, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin...

DASH reagon sërish për çështjen ‘Beleri’: Presim që autoritetet shqiptare të…

Departamenti Amerikan i Shtetit iu dërgoi një tjetër mesazh autoriteteve shqiptare në lidhje me rastin e kryebashkiakut të Himarës Fredi Beleri , i cili...

Çështja “Beleri”, Greqia kërcënon me anëtarësimin në Europë

Ministri i jashtëm grek, Jorgos Gjerapetritis ka reaguar në lidhje me refuzimin nga Gjykata e Lartë për të liruar kryetarin e bashkisë së Himarës,...

Çështja çame, Veliu në “5 Pyetjet”: Shteti shqiptar ka zgjedhur rrugën e heshtjes

Qershori është muaji i Çamërisë pasi 27 Qershori '44 është dita e Gjenocidit dhe spastrimit etnik grek mbi shqiptarët e Çamërisë. Në këtë kuadër, në...

Çështja McGonigal, Berisha: Rama ka kapur drejtësinë. Gjobëvënia është shtrirë jo vetëm në Tiranë por edhe në Prishtinë

Sali Berisha në mbledhjen e deputetëve të Rithemelimit para seancës së sotme plenare, u shpreh se hetimi i aferës së famshme Rama – McGonigal...

Çështja ‘McGonigal’, Edmond Spaho në “5 Pyetjet”: Ne duam të hetojmë se çfarë është bërë në dëm të interesave të Shqipërisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, u shpreh se opozita po i kërkon seancë me pyetje...

Gjiknuri në “5 Pyetjet”: McGonigal nuk është favorizuar nga qeveria Rama dhe as nga unë kur kam qenë ministër!

Damian Gjiknuri, Sekretar i përgjithshëm, i PS-së tha në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo se McGonigal nuk është favorizuar nga qeveria Rama dhe as...

Gjiknuri në “5 Pyetjet”: As unë dhe asnjë zyrtar i PS nuk është thirrur për çështjen “McGonigal”!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo u shpreh se në dijeninë e tij nuk...

Çështja “McGonigal”/ Flet Kongresmeni Amerikan: FBI u përdor si armë politike, do bëhet hetim i plotë!

Duke folur për NBC, ai deklaroi se do të ketë një hetim të plotë nga Kongresi Amerikan. Komentet e tij vijnë pasi Republikanët kontrollojnë...

Latest news

/5pyetjet.al