-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

cougar

Ministri Peleshi: Helikopteri Cougar dhe 30 efektivë janë angazhuar për shuarjen e zjarreve

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi me anë të një postimi në rrjetin e tij social facebook ka njoftuar se helikopteri Cougar dhe 30 efektivë...

“Shuhen 24 vatra zjarri”, ministria dorëzohet, vë në punë helikopterin

Zëvendësministrja e Mbrojtjes Dallëndyshe Bici ka deklaruar se janë neutralizuar 24 vatra zjarr. Ajo ka theksuar se ndërto 5 ishin më problematiket. Po ashtu ajo...

“Me dhimbje koke”, Peleshi paralajmëron prishjen e kontratave me “Cougar”

Gjatë një seance dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Sigurisë të thirrur nga deputetët e opozitës për problematikën e krijuar nga zjarret në ishullin e...

Investigimi që nxjerr qeverinë “lakuriq” dhe “sekreti shtetëror”

Aleati i vogël i NATO-s bleu një flotë të shtrenjtë helikopterësh “Cougar”, por nuk ia doli të garantojë mirëmbajtjen e saj, duke cenuar sigurinë...

Latest news

/5pyetjet.al