-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

dokumente sekretë

I akuzuar për dokumente sekrete, ish-ndihmësi i Trump deklarohet i pafajshëm

Walt Nauta, ndihmës i ish-Presidentit Donald Trump deklaroi se ishte i pafajshëm për akuzat se kishte ndihmuar ish-shefin e tij t’u fshehë autoriteteve dokumente...

Akuza për dokumentet sekrete, Trump mbërrin në Florida për përballjen e parë

Ish-Presidenti, Donald Trump mbërriti në Florida përpara paraqitjes në një gjykatë federale në Majemi të martën, si pjesë e një padie për mbatjen e...

Publikimi i dokumenteve amerikane, zbardhen sekretet e errëta të Orbanit

Pas “tradhtisë” së Serbisë, që thuhet se ka dërguar armë në Ukrainë, Putin duket se po merr “thika pas shpine” nga aleatët, radhazi pa...

Publikimi i informacioneve sekrete, Biden thirrje për më shumë siguri

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka urdhëruar agjencitë e inteligjencës amerikane të ndërmarrin hapa për të "siguruar më tej" informacionet e klasifikuar. “Ndërsa ne vazhdojmë të...

Publikimi i informacioneve sekrete amerikane, Si e identifikoi FBI-ja Jack Teixeiran?

Byroja Federale e Hetimeve përdori informacionin e faturimit të platformës së bisedës “Discord” për të identifikuar Jack Teixeiran si të dyshuar në rastin e...

Dokumentet sekrete amerikane, Vuçiç: Serbia kurrë nuk ka shitur armë për luftën në Ukrainë

Serbia kurrë nuk i ka shitur armë apo municione as Ukrainës dhe as Rusisë , sqaroi sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiç duke shtuar se materiali ushtarak serb mund të ketë...

Publikimi i dokumenteve sekrete, arrestohet 21-vjeçari i Gardës Kombëtare

Policia federale (FBI) ka arrestuar 21-vjeçarin e Gardës Kombëtare, Jack Teixeira për rrjedhjen e dokumenteve të klasifikuara të Pentagonit dhe po vazhdon operacionin e tyre të...

Dokumentet sekrete amerikane zbulojnë përçarjet brenda qeverisë ruse

Dokumentet sekrete ushtarake amerikane të zbuluara rishtazi zbulojnë thellësinë e mosmarrëveshjeve brenda qeverisë ruse rreth luftës në Ukrainë. Ato zbulojnë mosmarrëveshjet brenda qeverisë ruse për...

Publikohet dokumente të klasifikuara të SHBA-ve, dyshime për Moskën

Një grup i ri dokumentesh të klasifikuara që supozohet se përmbajnë informacione të klasifikuara në lidhje me politikën e qeverisë së SHBA-së për Ukrainën,...

Kontrolli në shtëpinë e Biden, avokati: Nuk u gjet asnjë dokument i klasifikuar

Një kontroll pa urdhër në shtëpinë e pushimeve të Joe Biden në Rehoboth Beach, Delaware u krye të mërkurën në mëngjes nga agjentët e FBI-së. Sipas...

Latest news

/5pyetjet.al