-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

dollar

Euro dhe dollari shënojnë sërish rënie, ja me sa do të këmbehen

Euro e mbylli këtë javë me një rekord të ri në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro u...

Euro thyen barrierën e rënies, ja me sa u këmbye sot

Kursi i këmbimit të Euros me Lekun theu sot një barrierë të re në rënie. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë,...

E gjitha për shkak të gazit rus, euro kap fundin barazohet me dollarin

Euro po vazhdon të bjerë kundrejt dollarit amerikan. Prej më shumë se 4 muajsh rënie euro po barazohet me dollari, më saktë ata i...

Çfarë po ndodh? Rënia drastike e euros, barazohet me dollarin

Euro shënoi një tjetër rekord të minimumit historik gjatë ditës së sotme në tregun vendas, duke zbritur në 118.47 lekë, me një rënie prej...

Tregtuesit kryesorë të naftës paralajmërojnë se çmimet mund të kalojnë 200 dollarë për fuçi

Disa nga tregtarët më të respektuar të naftës në botë kanë parashikuar se çmimet e naftës së papërpunuar mund të rriten përtej 200 dollarëve...

Bie frikshëm vlera e rublës ruse, ja me sa dollar këmbehet

Rubla ruse është zhytur edhe më tej kundrejt dollarit amerikan, duke arritur nivele të ulëta rekord, teksa bisedimet po shtohen për sanksione të mundshme...

Pas sulmeve të Putin, rublës rusi i bie vlera si asnjëherë më parë

Indeksi kryesor i Rusisë përfundoi seancën e sotme 33% më të ulët pas veprimit ushtarak të Rusisë në Ukrainë. Ai u rrëzua deri në...

Latest news

/5pyetjet.al