-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

# edi rama

Pas marrjes së vulës së PD-së, Berisha kërkon interpelancë urgjente me Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka dërguar Kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla kërkesën për interpelancë urgjente me Kryeministrin Rama. Në pikën e parë...

Rama nderohet me ‘Çelësin e Qytetit’ të Prishtinës: Tani do vij pa marrë leje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u nderua sot me "Çelësin e Qytetit" nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Rama tha se ndjehet i nderuar që...

Rama ndan pamjet nga punimet në tunelin e Llogarasë, hapet tuneli

Po vijojnë punimet në Lunelin e Llogarasë. Pamjet nga puna që po kryhet në këtë kantier janë ndarë në Facebook nga kryeministri Edi Rama. “Mirëmëngjesi...

Debati për migrantët, Meloni e Rama në strukturat pritëse në Gjadër e Shëngjin

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni vizitoi sot Portin e Shëngjinit dhe zonën e Gjadrit ku do të funksionojnë dhe dy strukturat pritëse për migrantët, sipas...

‘Solidaritet për sulmet ndaj Ramës’, qendra e djathtë i dërgon letër ambasadës shqiptare në Itali

Anëtarët e qendrës së djathtë të Bashkimit Ndërparlamentar Itali-Shqipëri kanë vendosur t'i shkruajnë një letër solidariteti ambasadores së Republikës së Shqipërisë në Itali, Anila...

‘U mbars malli polli një mi’, Rama i përgjigjet Ahmetajt dhe opozitës: Hardhucat dhe zhapikë kanë kohën e ahengut

Në një postim në rrjetin social “X”, Rama ka reaguar për akuzat e opozitës dhe Arben Ahmetajt pas intervistës së tij në RAI 3 ku...

Intervista e Ramës në RAI 3, Spahiu: Përfshirja e Ahmetajt skandaloze!

Juristi Kreshnik Spahiu i ftuar në emisionin "5 Pyetjet" nga Babaramo ka folur për marrëveshjen e Italisë dhe Shqipërisë dhe reportazhin e RAI 3. Sipas...

Kampi i emigrantëve, ja si do funksionojë pakti Rama-Meloni

Pavarësisht mospërputhjeve dhe paqartësive rreth marrëveshjes së nënshkruar mes Romës dhe Tiranës për pritjen e emigrantëve në tokën shqiptare dhe në pritje të gjykimit...

‘Kush ju katandisi kështu?’, Rama i tregon gazetarit fotot e dhunës: Burimet tuaja…

Kryeministri Edi Rama gjatë intervistës për RAI 3 i ka treguar gazetarit italian Giorgio Mottola një foto të tij të vjetër ku ka qenë...

Trafikantë në zyrën e Ramës? Ja si i përgjigjet Rama gazetarit të RAI 3

Kryeministri Edi Rama, gjatë intervistës për gazetarin italian Giorgio Mottola, nga emisioni investigativ “Report” në Rai3, është pyetur edhe për një akuzë të rëndë...

Latest news

/5pyetjet.al