-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Edi Rama

Rama në konferencë të jashtëzakonshme: Tragjike ajo që po ndodh në Ukrainë

Pas Samitit të NATO-s, kryeministri Rama doli në një konferencë të jashtëzakonshme për luftën që po ndodh mes Rusisë dhe Ukrainës. Ai e cilësoi...

Sulmi ndaj ukrainës, Rama paralajmëron konferencë të jashtëzakonshme në orët e mbrëmjes

Në një njoftim në Facebook Rama ka paralajmëruar se në orët e mbrëmjes do të ketë një konferencë të jashtëzakonshme në varësi të përfundimit...

Basha bie në kurthin e Ramës: Do shkoj në burg t’i çoj cigare

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i bëri thirrje SPAK-ut që të veprojë për të arrestuar të gjithë personat e përfshirë në dosjen e inceneratorëve,...

Basha: SPAK shkoi për të arrestuar në Kryeministri dhe një deputet, por u kthye bosh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot në Kuvend se komisioni i inceneratorëve zbardhi të vërtetën, ndërsa SPAK, tashmë sipas tij duhet...

I bashkoi lufta, Basha thirrje Ramës: Ta ndihmojmë Ukrainën me çfarë të mundemi-LIVE

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga foltorja e parlamentit i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë që Shqipëria të ndihmojë Ukrainën brenda mundësive...

Rusia nisi agresionin ndaj Ukrainës, Rama: Mendimet tona janë me popullin ukrainas

Rusia nisi agresionin ndaj Ukrainës, reagon Rama në Twitter: - Ne bashkohemi me aleatin tonë @NATO dhe aleatët e #BE në dënimin e ashpër të...

Rama u kthehet gazetarëve dhe paralajmëron padi për Tabakun: Mendohuni dy herë kur pyesni

Një pyetje nga gazetarët jashtë kryesisë së Kuvendit ka bërë që kryeministri Rama të reagonte ndaj tyre, duke kërkuar që të bëjnë kujdes kur...

Pas 10 orëve në Hetimor, Rama: Kush ka sy le të shohë, kush ka veshë le të dëgjojë

Kryeministri Rama foli jashtë Kryesisë së Kuvendit aty ku dëshmoi 10 orë në Komisionin Hetimor për Inceneratorët. “A ia arrita unë qëllimit në komision, do...

10 orë në Hetimor, Rama përfundon dëshminë mes debateve, ironisë e batutave

Kryeministri Edi Rama ka dëshmuar për plotë 10 orë këtë të mërkurë në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, duke qenë dëshmitari i fundit për këtë...

LIVE – Vetëm pushimi mund t’i ndalte, Rama përplaset me Zhupën, s’mungojnë ofendimet

Vetëm pushimi nga kryetarja e Komisionit Jorida Tabaku mund ta ndalte debatin mes Ina Zhupës dhe kryeministrit Rama në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Zhupa lexoi...

Latest news

/5pyetjet.al