-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Edi Rama

Akademia e Manchester City në Durrës, Rama: Duam që të mblidhet ajka e talentit

Është prezantuar sot projekti i kampusit sporti “Akademia e Manchester City në Durrës”, pjesë e secilës ishte dhe kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij...

Meta për Dumanin: Kushëriri i tij vrau njerëz, Altini po vret demokracinë!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka hedhur akuza të tjera menjëherë pasi kreu i SPAK, Alin Dumani mohoi lidhjet e tij me...

Mungon Rama, PS mbledh sot drejtuesit politikë të qarqeve

Ditën e sotme PS do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të rienergjizimit. Mësohet se kryesocialisti Edi Rama, nuk do të...

Rama i ‘pret krahët’ Berishës: Koalicionet, çështje e mbyllur!

Socialistët dhe demokratët vijojnë dialogun për Reformën Zgjedhore përmes mekanizmit të ri të ngritur pranë Komisionit të Ligjeve. Takimet e këtyre tre javëve të para...

Berisha: Rama pengon kompanitë që ndërtuan Europën të ndërtojnë në Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka shkelur marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit, pjesë e rrugëtimit për integrimin e Shqipërisë në BE. ‘Rama pengon...

Flamur Noka: Shpiragu, mashtrimi radhës i Edi Ramës!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka, në mbledhjen e demokratëve në Kuçovë, akuzoi qeverinë socialiste, e cila sipas tij është kthyer në një...

Basha: Pazari, Xhaçkës s’i hiqet mandati, non grata futet në PD

Lulzim Basha nga Devolli tha se kishte një pazar mes grupit të Sali Berishës dhe shumicës socialiste që Olta Xhaçkës nuk i hiqet mandati...

Berisha: Po nuk përmbysëm Edi Ramën, kurrë nuk do të votojmë të lirë

Mbrëmjen e sotme gjatë fjalës së tij ish-kryeministri Sali Berisha, iu drejtua qytetarëve duke thënë se 'në rast se nuk përmbysim Edi Ramën, kurrë...

Mandati i Xhaçkës/ Noka: Rama në Kuvend shpalli se ‘drejtësia jam unë’

Sekretari i përgjithshëm i Rithemelimit, Flamur Noka, në një takim me demokratët në Gramsh ka folur për kompaninë ‘5D’, për të cilën u shpreh...

Gjekmarkaj: Për mandatin e Xhaçkës, Rama i bëri atentat drejtësisë

Në një takim me mbështetësit demokratë në Gramsh, nënkryetari i Rithemelimit, Agron Gjekmarkaj, tha se pas rrëzimit të kërkesës së opozitës për heqjen e...

Latest news

/5pyetjet.al