-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

emigrantet

Lekët, kushtet dhe dyshimi/ Reuters: Si funksionon pakti Itali-Shqipëri?

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, vizitoi këtë javë Shqipërinë, ku Qeveria e saj planifikon të ndërtojë një kamp pritjeje për emigrantët e kapur në...

Në 1 Gusht vijnë emigrantët në Shëngjin, Rama: Edhe po i lanë këtu nuk bëjmë naze

Kryeministrja Italiane, Meloni ishte sot në kampin e Shëngjinit. Deklaroi se në 1 Gusht qendra do të jetë gati për të pritur emigrantët. “Në...

LIVE-Meloni: Me sjelljen e emigrantëve në Shëngjin kursejmë 136 milionë Euro

Kostoja e Italisë për sjelljen e emigrantëve për një vit, Italisë do i kushtojë 334 milionë euro. Por Meloni tha nga Shëngjini se me...

LIVE-Rama me Melonin: Jemi shumë të ngjashëm, përse nuk i bashkojmë dy vendet

Nga Shëngjini, kryeministri Edi Rama krah Melonit tha qeveria italiane do të jetë gjithmonë speciale, një aleancë strategjike që duam ta fuqizojmë. "Për ne këtu...

LIVE-Meloni në Shëngjin: Pakt inovativ, tre objektivat dhe sulmi kundër Ramës

Kryeministrja italiane Meloni tha se pakti për emigrantët ka tre objektiva dhe mbrojti Ramën nga sulmet e RAI3. "Falënderoj kryeministrin Rama dhe popullin shqiptar për...

Meloni në Shëngjin/ Pamjet brenda ‘burgut’ për emigrantët

Me helikopter, kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni ka mbërritur në Gjadër, aty ku së bashku me kryeministrin Edi Rama do të inspektojnë kampin që...

Meloni sot në Shëngjin/ Reuters: Përfitimet, dyshimet dhe prapaskenat

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të vizitojë sot në Shqipëri zonat ku qeveria e saj planifikon të ndërtojë kamp pritjeje për të strehuar mijëra...

Meta: Pakti me Italinë për emigrantët ka hije të errëta

Ditën e sotme kreu i Partisë së lirisë Ilir Meta tha se kampi në Gjadër ku do të strehohen refugjatët akoma nuk është përfunduar...

Sonte pjesa II e dokumentarit të “RAI3”/ Rama: Meloni, shënjestra kryesore

“RAI3” do të publikojë sonte pjesën e dytë të dokumentarit për Shqipëri dhe marrëveshjen Romë-Tiranë për emigrantët. Mediat italiane kanë zbardhur ditën e sotme...

Sonte dokumentari i “RAI3”/ Meloni: T’i çojmë një përfaqim Ramës

Shqipëria është kthyer në kryefjalë në Itali. Sonte do të transmetohet pjesa e dytë e dokumentarit të “Report” në “RAI3” ndërsa kryeministrja Giorgia Meloni...

Latest news

/5pyetjet.al