-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

EUROPA LEAGUE

Formacionet/ Gjimshiti dhe Atalanta sfidojnë Leverkusenin e pathyeshëm

Mbrëmjen e sotme në 21:00 në ‘Aviva Stadium’ do të luhet finalja e madhe e Ligës së Europës, ku Atalanta do të përballet me...

UEFA bën programin, ja stadiumet ku do luhen finalet e UCL në vitet e ardhshme

UEFA ka vendosur stafiumet  për finalet e Ligës së Kampionëve 2026 , Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencave, me kompeticionin kryesor që përfundon për herë të...

Sonte një shqiptar ngre trofeun e UEFA Europa League!

Një finale e një niveli të lartë futbollistik do të jetë ajo e sotmja midis Atalantës dhe Bayern Leverkusen, me dy ekipet që do...

Super Gjimshiti! Vendoset finalja e Europa League

Atalanta-Leverkusen do të jetë finalistja e këtij viti e kompeticionit të Europa League. Atalanta fitoi me rezultatin 3-0 përballë Marseilles, duke kaluar në finalen e...

Leverkusen zjarr, Alonso i do të gjitha

Bayer Leverkusen është vetëm 90 minuta larg finales së Europa League. Një super sezon për teknikun Xabi Alonso që ende nuk e ka provuar...

Bie Milan, jashtë edhe Liverpuli, fluturon Leverkuseni

Roma ka kaluar në gjysmëfinalet e Ligës së Europës duke mundur edhe në ndeshjen e kthimit në “Olimpico” Milanin edhe pse luajti për një...

Roma shtang Milanin, Gjimshiti hesht Liverpulin

Milani u mposht 0-1 nga Roma në “San Siro” në çerekfinalen e parë të Europa League, ndërkohë që Atalanta e Berat Gjimshitit regjistroi një...

Shorti i Europa League, buzëqeshin Liverpuli me Milanin

Shorti i Europa League ka dhuruar sfida mjaft të forta. Do të kemi përballje spektakolare. Çiftet e fazës 1/8 Sparta Pragë – Liverpool Marseille – Villarreal Roma –...

Europa League/ Milani “shtyp” Rennes në San Siro dhe vendos hapin në fazën tjetër

AC Milan futi një këmbë në 1/16 e UEFA Europa League me një fitore komode 3-0 ndaj Rennes në San Siro. Gjithçka ishte perfektë nga...

“Luftë” në Rotterdam, Feyenoord dhe Roma ndahen në barazim

Pasditen e sotme në fushë zbritën ndeshjet e para të Europa League për fazën e 1/16-tave. Në Roterdam, barazim i çmendur 1-1 mes Feyenoord dhe...

Latest news

/5pyetjet.al