-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

film

80 vite të tragjedisë Çame! Sonte në 18:30 filmi dokumentar ‘Koha për t’u kthyer në shtëpi’

Sot në orën 18:30 Fondacioni Çamëria “Hasan Tahsini” i drejtuar nga Alket Veliu paraqet në kinema “Millenium” në Tiranë premierën e filmit dokumentar “Koha...

Filmi ‘Guna përmbi tela’ i nënshtrohet restaurimit digjital

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pjesë nga filmi “Gunat përmbi tela”. Kryeministri Rama shprehet se filmi i kinematografisë shqiptare iu është nënshtruar restaurimit digjital. “MIRËMËNGJES dhe me një...

“Më mirë shkrimtar se humorist”, Luizi nuk e kursen Ermalin

Luiz Ejlli i është përgjigjur ashpër komentit të aktorit Ermal Mamaqim për rolin e tij në filmin “Në kuadër të dashurisë”. Më herët në “Më...

Barbie dhe Shakira? Cilët janë termat më të kërkuar në Google për vitin 2023

Filmat më të kërkuar në Google për vitin 2023 ishin “Barbie” dhe “Openheimer”, ndërsa nga personazhet Shakira ishte dy herë, në janar për këngën...

VIDEO/ Donald Veshaj i propozon për martesë Bora Zemanit

Donald Veshaj i ka propozuar për martesë Bora Zemanit, ku më pas moderatorja i ka thënë "po" mes lotësh partenerit të saj. Dita e sotme...

Nuk ndalen sukseset për të! Dua Lipa nominohet në “Golden Globes 2024”

Janë publikuar nominimet për ceremoninë prestigjioze të çmimeve, “Golden Globes 2024”. Këtë vit, kategoria për ‘Kënga më e mirë origjinale’ është e mbushur me përplot...

Filmi “Barbie” mbizotëron nominimet për Globin e Artë

Filmi “Barbie” është në krye të listës së nominimeve për çmimet e Globit të Artë të Hollivudit (Golden Globe), pasi u nominua në nëntë...

Mori ftesë por e refuzoi, Donaldi tregon rolin e Edi Ramës në film

Filmi “5 Herë Jo” i Bora Zemanit dhe Donald Veshajt pritet të ketë premierën ditën e nesërme (12 dhjetor). Përpara kësaj, ata kanë dhënë një...

FOTO/ Si reagoi babai i Sarës kur pa filmin ku mori pjesë

“Në Kuadër të Dashurisë” po bën turin e tij edhe jashtë territoreve shqiptare. Ditën e sotme filmi ka pasur premierën e tij edhe në Zvicër...

Margot Robbie “e fiksuar” me Dua Lipën, ja çfarë zbuloi partneri i saj

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Power of Women të Variety”, aktorja e famshme Margot Robbie u pa gjithmonë e shoqëruar nga këngëtarja shqiptare...

Latest news

/5pyetjet.al