-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

finalja

Finalja Partizani-Egnatia/ Pjesa e parë mbyllet me gol dhe spektakël

Mbyllet në "Air Albania" pjesa e parë e finales së kampionatit kombëtar të futbollit. Egnatia kryeson ndaj Partizanit me një gol të shënuar nga Ibrahimoglu...

Egla Ceno dhe Jul deda ‘kokë më kokë’ në finale! Kush e fitoi çmimim e madh?

Edicioni i tretë i Big Brother VIP Albania është fituar nga aktorja Egla Ceno. Banorja u shpall më e votuara e publikut duke triumfuar ndaj...

Vlera? Françeska zbret në tapetin e kuq e ‘mbuluar’ me diamante

Françeska Murati ka parakaluar pak çaste më parë në tapetin e kuq të finales së Big Brother Vip 3. Ish-konkurrentja nuk kishte se si të...

Finalja e madhe! Ledjona dhe Meri zbulojnë ‘fituesit’

Astrologia Meri Shehu dhe Ledjona Xheladini kanë qenë 'VIP'-at e rradhës që kanë kaluar në Tapetin e Kuq të finales së Big Brother Vip...

Klauzola e fshehtë/ Dortmund do të fitonte më shumë nëse humbet finalen e Champions

Fitimi i Champions League është prestigj, por Borussia Dortmund duke parë vetëm llogaritë, do të ishte më mirë ta humbiste. Arsyeja? Marrëveshja e nënshkruar...

Super Gjimshiti! Vendoset finalja e Europa League

Atalanta-Leverkusen do të jetë finalistja e këtij viti e kompeticionit të Europa League. Atalanta fitoi me rezultatin 3-0 përballë Marseilles, duke kaluar në finalen e...

Ledjoni zbulon kur është finalja e madhe e BBVIP! Si e pritën banorët?

Mbrëmja e sotme e BBVIP ka nisur në një mënyrë të pazakontë. Me rastin e ditës së 100-të të këtij emisioni, banorët zhvilluan një...

Sot finalja e Eurovizion në Liverpool! Sytë te familja Kelmendi

Liverpool është vendi mikpritës i Eurovizionit 2023 në vend të Ukrainës fituese vitin e kaluar. Shqipëria pjesëmarrëse në finale del në skenë e 10-ta...

Mëngjesi i fundit në shtëpi, Luizi shpërthen në lot!

Sot është dita e fundit për 4 finalistët e Big Brother VIP, që pas këtij rrugëtimi të gjatë ia dolën të mbërrijnë deri në...

Sonte Real-Osasuna për Kupën e Mbretit, Ançeloti: Finalja ime e fundit

Real Madrid luan sonte finalen e Kupës së Mbretit përballë Osasunës në Sevilla. “Los Blancos” synojnë trofeun që mungon prej vitit 2014. “Është gjithmonë emocion...

Latest news

/5pyetjet.al