-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

futboll

Legjendat e futbollit, çelet në Tiranë ekspozita e “Djaloshit të Artë”

Të enjten e sotme u çel në Tiranë, në ambientet e Muzeut Kombëtar ekspozita dedikuar legjendës së futbollit italian dhe atij botëror, Paolo Rossit,...

Absurde në Itali! Babai i Kristian Shpendit merr hakën e të birit, hyn në fushë dhe godet portierin

Një akt i turpshëm ka goditur mbrëmjen e sotme futbollin italian, dhe fatkeqësisht ka shumë “shqiptarizëm” në këtë mes. Ajo që ndodhi pas vërshëllimës së...

“Ndoqa zemrën”, Bonucci: Si refuzuam bashkë me Juven 100 milionë…

Leonardo Bonucci, i cili në merkaton e fundit u largua nga Juventusi për tek Union Berlini, zbuloi se tetë vite më parë kishte mundësi...

Ronaldo mbetet “Mbreti” i rrjeteve sociale, në “top-10” dominojnë “yjet” e futbollit

Ronaldinho Në katër rrjetet sociale mund të vlerësoni fintet e tij me taka, roveshiata, ndeshjet e futbollit në plazh dhe fotot me “Topin e Artë”....

Nga Duamena te Viali e Berluskoni, ja njerëzit e sportit që u shuan në vitin 2023

1-Rafael Duamena Sulmuesi ganez që vdiq duke bërë atë që donte më shumë. Më 11 nëntor, në ndeshjen Egnatia-Partizani, Duamena pësoi një kolaps në fushën...

Erdogan: Opozita “shfrytëzon” mosmarrëveshjen mes klubeve të futbollit dhe Arabisë Saudite

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka fajësuar partitë opozitare për “shfrytëzimin” e një mosmarrëveshjeje mes dy klubeve më të mëdha të futbollit...

Real Madrid ndez merkaton e janarit, menjëherë kontakte me Kilian Mbape

Reali i Madridit dhe presidenti Florentino Perez e kanë ndarë mendjen për ta bindur përfundimisht Kilië Mbapenë. Si ka bërë me dije gazeta “Marca”, klubi...

Thjesht pa rivalë, Pep Guardiola trajneri i vitit 2023 nga IFFHS

Pep Guardiola (e kush tjetër) u vlerësua si trajneri më i mirë i nga IFFHS për vitin 2023. Spanjolli fitoi kështu çmimin e tij të...

Kundër Interit! Rita Ora shfaqet me fanellën e ekipit të Ekuban

Klubi i Xhenoas luan më datë 29 dhjetor një ndeshje shumë të veçantë ndaj Interit. Një ndeshje ku klubi ka vendosur që të përdorë një...

19 pikë në shtatë ndeshje, zbuloni skuadrën më në formë të Premier League

Bournemouth është skuadra më në formë e Premier League, të paktën në këto javë të fundit në elitën e futbollit anglez. “The Cherries” kanë koleksionuar...

Latest news

/5pyetjet.al