-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gaza

Sulmi i ri në Gaza, mbi 20 të vdekur dhe shumë të plagosur

“DW” shkruan se gjatë një sulmi izraelit nga ajri, sipas të dhënave të organizatës palestineze, Gjysmëhëna e Kuqe janë goditur edhe civilët. Në platformën...

Forcat izraelite sulmojnë automjetin e OKB, vdes një punonjëse

OKB-ja ka konfirmuar se një nga punonjësit e saj vdiq dhe një tjetër është plagosur në Gaza, pasi automjeti në të cilin ndodheshin u...

Izraeli sulm mbi Gaza, viktima dhe të plagosur

Izraeli ka vrarë dhjetëra civilë nga sulmet në Gaza. Agjencia shtetërore palestineze e lajmeve Wafa raporton se të paktën 10 njerëz u vranë dhe shumë...

SHBA: Ka të dhëna, Izraeli mund të ketë shkelur ligjin ndërkombëtar në Gazë

Administrata e Presidentit Joe Biden tha të premten se përdorimi i armëve të dërguara nga Shtetet e Bashkuara nga Izraeli në Gazë, ka gjasa...

Shtëpia e Bardhë: Sulmi në Rafah do të forconte pozitat e Hamasit

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan sërish Izraelin për të mos e zgjeruar operacionin e kufizuar në Rafah në një ofensivë të plotë, këtë herë, jo...

Nuk ka armëpushim/ Netanyahu: Do të luftojmë me thonj

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha të enjten se kërcënimi i Shteteve të Bashkuara për ta pezulluar furnizimin me disa armë, nuk do ta...

Armëpushimi në Gaza, Netanyahu: Izraeli nuk mund të pranojë kërkesat e Hamasit

Kryeministri Benjamin Netanyahu ka thënë se Izraeli nuk do të pranojë kërkesat e Hamasit që Izraeli t'i japë fund luftës në Gaza. Kjo vjen pasi...

Turqia ndalon tregtinë me Izraelin për shkak të luftës në Gazë

Turqia ka pezulluar të gjitha importet dhe eksportet me Izraelin për shkak të veprimeve ushtarake në Gazë, duke u zotuar se ky vendim do...

Blinken në Arabinë Saudite për të diskutuar për Gazën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti në Arabinë Saudite të hënën, në ndalesën e parë të një udhëtimi më të gjerë në Lindjen...

BE-ja premton miliona euro për Gazën

Bashkimi Evropian tha se do të japë edhe 68 milionë euro për ndihmën e nevojshme humanitare për palestinezët në Gazë. Ky territor është shkatërruar nga...

Latest news

/5pyetjet.al