-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gaza

Edhe Sllovenia njeh shtetin e Palestinës

Sllovenia njohu Palestinën si një shtet sovran dhe të pavarur, në fund të një maratonë parlamentare mes vendimeve të shpallura dhe më pas të...

Reuters: Izraeli pranon planin për armëpushimin në Gaza

Ditën e sotme këshilltari i Kryeministrit Izraelit Benjamin Netanyahu konfirmoi se Izraeli e ka pranuar planin e paraqitur nga presidenti amerikan Joe Biden për...

BE dhe OKB mirëpresin planin e paqes në Gaza

Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara kanë mirëpritur një plan për t’i dhënë fund luftës në gaza të paraqitur nga Presidenti Amerikan Joe Biden. Biden...

Erdogan iu bën thirrje shteteve islamike të reagojnë pas sulmit të fundit në Gaza

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka bërë sot thirrje për të gjitha vendet islamike që të reagojnë kundra Izraelit pas sulmit të fundit në...

Sulmi i ri në Gaza, mbi 20 të vdekur dhe shumë të plagosur

“DW” shkruan se gjatë një sulmi izraelit nga ajri, sipas të dhënave të organizatës palestineze, Gjysmëhëna e Kuqe janë goditur edhe civilët. Në platformën...

Forcat izraelite sulmojnë automjetin e OKB, vdes një punonjëse

OKB-ja ka konfirmuar se një nga punonjësit e saj vdiq dhe një tjetër është plagosur në Gaza, pasi automjeti në të cilin ndodheshin u...

Izraeli sulm mbi Gaza, viktima dhe të plagosur

Izraeli ka vrarë dhjetëra civilë nga sulmet në Gaza. Agjencia shtetërore palestineze e lajmeve Wafa raporton se të paktën 10 njerëz u vranë dhe shumë...

SHBA: Ka të dhëna, Izraeli mund të ketë shkelur ligjin ndërkombëtar në Gazë

Administrata e Presidentit Joe Biden tha të premten se përdorimi i armëve të dërguara nga Shtetet e Bashkuara nga Izraeli në Gazë, ka gjasa...

Shtëpia e Bardhë: Sulmi në Rafah do të forconte pozitat e Hamasit

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan sërish Izraelin për të mos e zgjeruar operacionin e kufizuar në Rafah në një ofensivë të plotë, këtë herë, jo...

Nuk ka armëpushim/ Netanyahu: Do të luftojmë me thonj

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha të enjten se kërcënimi i Shteteve të Bashkuara për ta pezulluar furnizimin me disa armë, nuk do ta...

Latest news

/5pyetjet.al