-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Gjirokastër

Çobani bie nga shkëmbi në Gjirokastër

Një 52-vjeçar nga Peshkopia që punonte bari në Gjirokastër ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga shkëmbi në malin e fshatit Dervician. Ngjarja ka ndodhur...

Sherr mes të rinjve në Gjirokastër, 29-vjeçari plagoset rëndë

Sherr mis disa te rinjsh ne Gjirokastër. Goditet dhe ngelet i plagosur një person qe aktualisht është transportuar ne spital. Ngjarja ka ndodhur në mesditë...

Dërgonin emigrantë ilegal drejt kufirit, arrestohen dy të rinj (EMRAT)

Dy të rinj në Gjirokastër po transportonin emigrantë në mënyrë të paligjshme kundrejt përfitimit. Bëhet fjalë për Elaudor Çelakaj dhe Florian Toçilaj, me dy automjete...

I shpallur me kërkim, arrestohet i riu në mes të Tiranës (EMRI)

Alban Mija i shpallur në kërkim për kalim të paligjshëm të kufirit është arrestuar ditën e sotme nga policia. Ai është dënuar nga Gjykata e...

Me automatik dhe fishek në shtëpi, gjirokastriti i “shpëton” nga duart policisë

Një 41-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Gjirokastrës pasi iu gjet armë dhe municion luftarak në banesë. Ai është banues në fshatin Kolonjë...

Nuk ndaloi në postbllok, ja çfarë i gjeti policia në makinë

Një 56-vjeçar është vendosur në pranga nga policia e Gjirokastër pasi u kap në Tepelenë duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Një makinë ai kishte 10...

FOTO/Tentoi të mbytej në lumë, shpëtohet i moshuari

 Prokop Marku , 80-vjeçari nga Gjirokastra ka tentuar ti jap fund jetës ditën e sotme, duke u hedhur në rrjedhën e lumit Drinos. Ngjarja u regjistrua...

Në gjendje të rëndë, zjarrfikësit i nxjerrin trupin nga kamioni pas 30 minutash

Disa detaje të reja kanë dal nga aksidenti i kamioni në Gjirokastër. Shoferi humbi kontrollin mjeti dhe doli nga rruga, ku kamioni i u përmbys,...

Aksidenti në Gjirokastër, turistët drejt spitalit

Aksidenti i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në urën e Kardhiqitë. Disa turistë amerikanë ishin nisur drejt Sarandës, ku drejtuesi i mjetit ka...

Humbi kontrollin e makinës, plagosen tre amerikanët në Gjirokastër

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjirokastër. Një automjet ka dal nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Dyshohet se nga...

Latest news

/5pyetjet.al