-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Gjirokastër

“Çmenduri” i moshuari, i vë zjarrin shtëpisë së tij

Gjirokastër-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë  shtetasin N. Sh., 77 vjeç, banues në fshatin Mashkullorë, Gjirokastër, pasi...

Gjirokastër, “kapet mat” duke vjedhur makinën

Një 27-vjeçar është vendosur në pranga ditën e sotme në Gjirokastër, teksa tentonte të vidhte një makinë. Forcat e policisë kanë marrë lajmin se një...

Dhunonte gruan dhe vajzën, arrestohet në flagrancë 46-vjeçari

Policia në Gjirokastër ka arrestuar në flagrancë një 46-vjeçar me inicialet L. R., pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe ndaj vajzës...

Babai me djalin marrin peng me makinë 19-vjeçarin

Foto ilustruese Babë e bir bashkë me një tjetër person janë arrestuar pasi ditën e sotme kanë marrë peng për disa orë një 19-vjeçar pas...

Stuhia “pushton” vendin, probleme me energjinë elektrike në disa qytete

Vendi ynë është përfshirë nga stuhia "Ciaran", stuhi e cila është shoqëruar kryesisht me shtrëngata shiu dhe shkarkesa atmosferike. Kushtet e motit sollën dëme në...

Prodhonin dhe shisnin lëndë narkotike, arrestohen dy gjirokastritët

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=gnyz2Hjlfqg?si=krBNrLPu2xPAwB89] Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona për prodhim dhe shitje së lëndëve narkotike. Dy të arrestuarit janë 35-vjeçar me inicialet, E. B. dhe...

Nëna vajton mbi varrin e Kacifasit: Kostandini është ylli i Vorio Epirit!

Në 5-vjetorin e vrasjes se Konstantinos Katsifas në fshatin Bularat është organizuar një ceremoni nga familjaret e tij në varrin ku prehen eshtrat. Nëna...

Pezullohen nga detyra 9 zyrtarë policie

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore për rajoni Vlorë-Gjirokastër, ka ekzekutuar vendimin e Gjykatës së Gjirokastrës, e cila ka vendosur caktimin e masave të sigurimit “Pezullim...

Merr flakë autobusi në aksin Levan-Gjirokastër

Një autobus është përfshirë nga flakët paraditen e sotme rreth orës 10:35, në aksin rrugor “Levan-Gjirokastër”, në afërsi të fshatit Toç. Autobusi ishte nën drejtimin...

Nëna denoncon djalin në polici: Kapeni, më ka vjedhur lekët

Një 35-vjeçar është shpallur në kërkim në Gjirokastër. Ai është denoncuar nga nëna e tij se i ka vjedhur një shumë parash në shtëpi. “Specialistët...

Latest news

/5pyetjet.al