-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

haiti

Terrori mbërthen Haitin! SHBA nis evakuimin e menjëhershëm të banorëve

Situata në Haiti nuk është aspak e qetë megjithatë negociatat për krijimin e një qeverie të përkohshme janë duke përparuar. Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Terror në Haiti, bandat lirojnë 4000 të burgosur, mes tyre dhe vrasësi i presidentit

Banda të armatosura kanë sulmuar burgun kryesor në kryeqytetin e Haitit, Port-au-Prince, duke liruar shumë të burgosur. Shumica dërrmuese e rreth 4,000 burrave të mbajtur...

Tërmeti i fuqishëm shkund këtë shtet, 4 të vdekur e dhjetëra të plagosur!

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 4.9 ballë goditi Haitin jugor, duke vrarë të paktën katër persona dhe duke plagosur 36 të tjerë ndërsa...

Latest news

/5pyetjet.al