-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmeti i fuqishëm shkund këtë shtet, 4 të vdekur e dhjetëra të plagosur!

Kryesoret

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 4.9 ballë goditi Haitin jugor, duke vrarë të paktën katër persona dhe duke plagosur 36 të tjerë ndërsa kombi ishull lufton për t’u rikuperuar nga përmbytjet që vranë 51 persona.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA (USGS) tha se tërmeti kishte një thellësi prej vetëm 10 kilometrash, me një epiqendër afër zonës Les Abricots. Sipas të dhënave, dy banesa janë shembur nga tërmeti.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit