-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#HISTORI

Messi kalon Maradonën, goli ndaj Australisë e fut në historinë e Argjentinës

Lionel Messi ka shënuar në pjesën e parë ndaj Australisë. Ky nuk ishte vetëm goli i parë i Argjentinasit në një ndeshje me eliminim...

Çudit ministri i Jashtëm grek, Dendias: Greqia dhe Shqipëria ndajnë historinë, Skënderbeu hero kombëtar në të dy vendet tona!

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias se Greqia ka interes të përbashkët dhe të zgjidhë çështjet e pazgjidhura në bazë të së drejtës ndërkombëtare. Ai...

Albumi i ri po bën namin në platformat muzikore, ja historia e dhimbshme që fshihet pas këngëve të Taylor Swift

Taylor Swift ‘theu’ dhe njëherë të gjitha platformat muzikore pasi publikoi albumin e saj të ri Midnights të premten e kaluar. Ashtu siç pritej,...

Euro shënon rekordet më të ulëta historike

Dollari amerikan është blerë këtë të premte, 30 Shtator, me 119 lekë dhe është shitur me 120.7 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Dua Lipa bën histori, lë pas yjet botërorë

Prej vitesh ajo e ka afirmuar veten si një divë e pop-it në muzikën botërore dhe vijon të korr sukses pas suksesi. 3 herë fituesja...

Historia intriguese e “Mbretëreshës së Technicolor”

Pakkush e njeh Maria Montez. Ama historia e saj është thjesht ajo lloj mrekullie hollivudiane për të cilën njerëzit duan të dëgjojnë. Si një emigrante nga...

Kam tentuar të vras veten, ish-konkurrentja e Për’puthen bën rrëfimin tronditës

Efi Dhedhes ka qenë një nga konkurrentet më të komentuara të ‘Për’puthen’ sezonin e kaluar. Ajo u përfol shumë për takimet e saj me...

Latest news

/5pyetjet.al