-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

interpelance

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike “mbledh” Kuvendin, Zhupa interpelancë me Kushin

Shkrija e Akademisë së Studimeve Albanologjike do të jetë temë diskutimi ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët e opozitës kanë thirrur një...

Mblidhet sot Kuvendi, Jorida Tabaku interpelancë me ministren e Financave!

Ditën e sotme, Kuvendi mblidhet për seancë plenare në orën 10:00. Në rendin e ditës parashikohet interpelanca me ministren e Financave dhe Ekonomisë Delina...

Kuvendi sot në seancë plenare, Ina Zhupa interpelancë me ministren Margariti!

Sot në orën 10:00, Kuvendi mblidhet për seancë plenare. Në rendin e ditës përfshihet interpelanca e deputetes së PD, Ina Zhupa për ministren e...

‘McGonigal’ vjen sot në Kuvend, Rama interpelancë me Alibeajn për ish-zyrtarin e FBI!

Sot pritet të ketë debate në Kuvend ku çështja kryesore pritet të jetë dosja e ish zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe akuzat e...

Alibeaj të enjten “merr në pyetje” Ramën për skandalin “McGonigal”

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i drejtuar...

Grupi i Alibeajt kërkesë në Kuvend: Duam interpelancë me Ramën për dosjen e FBI-së

Partia Demokratike, grupi i Enkelejd Alibeajt kërkon interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama për të dhënë shpjegime për skandalin McGonigal. Shkresa është përcjellë zyrtarisht...

“Shqipëria, shtet artificial”! PD kërkesë urgjente: Qeveria të japë shpjegime për Hodgesin

Deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka kërkuar një interpelancë urgjente me ministren e Kulturës Elva Margariti në lidhje më skandalin e Butrintit pas...

Latest news

/5pyetjet.al