-sidi education-spot_img
4.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

interpelance

PD kërkesë për interpelancë me Ramën: Kërkojmë sqarime për marrëveshjen me Italinë

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për emigrantët mes Shqipërisë dhe Italisë, nga kryeministri Rama dhe homologia Meloni, Partia Demokratike ka kërkuar interpelancë urgjente me Ramën. Në...

PS rrëzon dy kërkesat e PD-së për interpelancë dhe debat me Ramën për Ahmetajn

Konferenca e Kryetarëve vendosi që të rrëzojë dy kërkesat e opozitës për interpelanca dhe mocion me debat me Edi Ramën ditën e enjte në...

Ministrja Kushi arsyeton VKM-në për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike

Shkrija e Akademisë së Studimeve Albanologjike është bërë temë diskutimi ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, ku deputetët e opozitës kanë thirrur një...

LIVE – Interpelanca për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, flet Zhupa

Deputetja përgjegjëse për çështjet e arsimit dhe kulturës, Ina Zhupa, në fjalën e saj në seancën e sotme plenare, ku është kërkuar interpelancë me...

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike “mbledh” Kuvendin, Zhupa interpelancë me Kushin

Shkrija e Akademisë së Studimeve Albanologjike do të jetë temë diskutimi ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët e opozitës kanë thirrur një...

Mblidhet sot Kuvendi, Jorida Tabaku interpelancë me ministren e Financave!

Ditën e sotme, Kuvendi mblidhet për seancë plenare në orën 10:00. Në rendin e ditës parashikohet interpelanca me ministren e Financave dhe Ekonomisë Delina...

Kuvendi sot në seancë plenare, Ina Zhupa interpelancë me ministren Margariti!

Sot në orën 10:00, Kuvendi mblidhet për seancë plenare. Në rendin e ditës përfshihet interpelanca e deputetes së PD, Ina Zhupa për ministren e...

‘McGonigal’ vjen sot në Kuvend, Rama interpelancë me Alibeajn për ish-zyrtarin e FBI!

Sot pritet të ketë debate në Kuvend ku çështja kryesore pritet të jetë dosja e ish zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe akuzat e...

Alibeaj të enjten “merr në pyetje” Ramën për skandalin “McGonigal”

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i drejtuar...

Grupi i Alibeajt kërkesë në Kuvend: Duam interpelancë me Ramën për dosjen e FBI-së

Partia Demokratike, grupi i Enkelejd Alibeajt kërkon interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama për të dhënë shpjegime për skandalin McGonigal. Shkresa është përcjellë zyrtarisht...

Latest news

/5pyetjet.al