-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#itali

“Ka shumë të vdekur…”! Lot dhe zi, fjalët e para nga tragjedia me fëmijë e të rritur

“Ka shumë vdekje, shumë.” Këto janë fjalët e para të një zjarrfikësi që u largua për disa minuta nga zona e operacioneve të shpëtimit të...

Benzinën në dorë! Babë e bir nisen t’i vënë flakën pronares së shtëpisë

E rëndë në Itali. Dy shqiptarë babë e bir 64 dhe 37 vjeç me origjinë shqiptare janë arrestuar nga policia italiane, pasi tentuan që...

Identifikohet shqiptari që vdiq në Itali, pësoi aksident pranë banesës së tij teksa kthehej nga puna!

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Brescia të Italisë ku një makinë tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një...

Tjetër goditje ‘Ndraghetës’, 78 të arrestuar/ Trafiku i kokainës kontrollohej nga burgu!

Policia italiane ka arrestuar 78 persona në 16 provinca të ndryshme. Mësohet se qëllimi i dy operacioneve të organizuara, ka qenë arrestimi i anëtarëve...

Burrë e grua gjenden të vrarë në banesë, i dyshuar djali i tyre!

Një vrasje e dyfishtë ndodhi në Racalmuto, në provincën e Agrigento në Itali. Një çift bashkëshortësh u vranë me thikë në shtëpinë e tyre,...

Shqipëria priste të ekstradohej, Gjykata italiane liron nga burgu Davide Pecorellin!

Biznesmeni italian, Davide Pecorelli, i cili inskenoi vdekjen e tij në janar 2021 për t’i shpëtuar borxheve do të lirohet nga burgu vetëm dy...

EMRI-VIDEO/ I dënuar me 12 vite burgim në Itali, kapet i shumëkërkuari nga Kurbini!

Policia e Lezhës ka arrestuar një 35 vjeçar të  dënuar në Itali me 12 vite burgim, si pjesëtar i një organizate me aktivitet kriminal në...

EMRI-FOTO/ Policia italiane kap ‘mat’ shqiptarin me pistoletë me numër serial të fshirë!

Policia italiane ka arrestuar një të ri me origjinë nga Shqipëria gjatë ditës së djeshme pas një kontrolli rutinë në lidhje me armëmbajtjet pa...

EMRI/ I dënuar për trafikim narkotikësh në Itali, kapet i shumëkërkuari nga Patosi!

Finalizohet nga Sektori Operacional i DVP Fier, në bashkëpunim me Interpol Tirana, operacioni policor i koduar “Provizor, ndërsa në pranga ka rënë një 21-vjeçar. I...

Tërmet i fortë në Itali, 3 lëkundje pasuese brenda 10 minutave!

Një tjetër tërmet në rajonin e Marche, Itali. Një tërmet me magnitudë 3.7 u regjistrua në agim në brigjet e zonës Pesaro-Urbino, 9 kilometra...

Latest news

/5pyetjet.al