-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Italian

Ministri i Jashtëm italian: Po punojmë për të përforcuar praninë e KFOR në kufirin Kosovë-Serbi!

Shefi i diplomacisë italiane Antonio Tajani paralajmëroi përforcimin e pranisë së trupave të NATO-s në kufirin Kosovë-Serbi, për të parandaluar përleshjet e mëtejshme, mes...

Vdes ish-Presidenti, problemet me shëndetin i morën jetën

Ish-Presidenti italian, Giorgio Napolitano vdiq sot në Romë. Ai ishte 98 vjeç. Ish-kreu i shtetit prej disa kohësh kishte probleme shëndetësore, të lidhura edhe...

U kap “mat” duke i shitur drogë një italiani, arrestohet 60-vjeçari shqiptar

Një 60-vjeçar ahqiptar është arrestuar nga policia, pasi është kapur duke shpërndarë drogë pranë një lokali në Punta Marina, raportojnë mediat e huaja. Oficerët e policisë kanë...

Del autopsia! I riu nga Lushnja u qëllua për vdekje në zemër dhe mushkëri

Mediat italiane kanë publikuar rezultatet e para të autopsisë. Klajdi Bitri 23-vjeç nga Lushnja ndërroi jetë në vend në Ankona pasditen e së dielës pasi...

I vodhi celularin turistit italian te “Banjat e Bënjës”, e pëson keq “skifteri” përmetar

Një 33-vjeçar nga Përmeti, i identifikuar si Ervis Qorri, ka rënë në prangat e policisë për vjedhje. Mësohet se i riu i ka vjedhur celularin...

Aksidentohet motori i forcave “Shqiponja” në Sarandë, plagoset polici

Mes natën e sotme është aksidentuar një motori i forcave “Shqiponja” në Sarandë. Për shkak të aksidentit është plagosur një polic. Ngjarja ka ndodhur në...

Arti në zi, ndërron jetë kantautori i njohur italian

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare kantautori italian, Toto Cutugno. Cutugno dha frymën e fundit të martën rreth orës 16:00 në spitalin...

Dashuri në ajër, reperi italian ndan foto të Jorit: Sytë zemra

Reperi italian ka ndarë ditën e sotme një foto të Jori Dellit, duke konfirmuar edhe me figurë lidhjen e tyre. Modelja me origjinë shqiptare, shihet...

VIDEO/ S’ka më dyshime, Jori Delli me fakte e pohon lidhjen me reperin italian

Bukuroshja shqiptare Jori Delli po përflitej prej disa javësh për një romancë me reperin e njohur italian, Fred de Palma. Në llogarinë e tij në...

“Ksamili i pisët” italiani nuk e kursen komentuesin: Saranda do të jetë Mykonosi i ri

Rocco Cannavino kuzhinieri i famshëm italian, i njohur me emrin Zio Rocco po shijon pushimet në Shqipëri ku ka ndarë dhe foto në rrjetet...

Latest news

/5pyetjet.al