-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Izraeli

Stamboll/ Protesta masive kundër sulmeve të Izraelit, i vihet flaka ambasadës (VIDEO)

Njerëz të shumtë kanë vërshuar sërish natën e mbrëmshme në rrugët e Stambollit, duke protestuar kundër krimeve të izraelit, veçanërisht ndaj masakrës së fundit...

Sulmi izraelit në Rafah, arrin në 45 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë që kontrollohet nga Hamasi në Gazë bëri të ditur sot se numri i viktimave në Rafah, si pasojë e një sulmi...

Sulmi i ri në Gaza, mbi 20 të vdekur dhe shumë të plagosur

“DW” shkruan se gjatë një sulmi izraelit nga ajri, sipas të dhënave të organizatës palestineze, Gjysmëhëna e Kuqe janë goditur edhe civilët. Në platformën...

Sirena alarmi në Tel Aviv, Hamasi lëshon raketat nga Gaza

Sirena që paralajmërojnë sulme me raketa u dëgjuan në pjesën qendrore të Izraelit, përfshirë Tel Avivin më 26 maj, për herë të parë pas...

Izraeli vazhdon sulmet në Rafah pavarësisht urdhrit të GJND-së

Izraeli ka vazhduar të bombardojë Rripin e Gazës, përfshirë edhe qytetin Rafah, më 25 maj, një ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e urdhëroi...

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhër Izraelit: Ndaloni sulmet në Gaza

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND) urdhëroi Izraelin që “menjëherë të ndalë” ofensivën e tij ushtarake në Rafah, në jug të Gazës. Sipas GJND-së, Izraeli duhet...

Irlanda, Norvegjia dhe Spanja njohin Palestinën shtet, hakmerret Izraeli

Irlanda, Norvegjia dhe Spanja kanë njohur zyrtarisht Palestinën si një shtet më vete, duke bërë që Izraeli të tërheqë ambasadorët e tij nga dy...

VOA: Administrata e Biden do t’i dërgojë Izraelit një paketë të re ndihme ushtarake

Administrata e Presidentit Biden u ka thënë ligjvënësve kryesorë amerikanë se po i dërgon Izraelit një paketë të re ndihme prej më shumë se...

Forcat izraelite sulmojnë automjetin e OKB, vdes një punonjëse

OKB-ja ka konfirmuar se një nga punonjësit e saj vdiq dhe një tjetër është plagosur në Gaza, pasi automjeti në të cilin ndodheshin u...

Ambasadori i Izraelit gris kartën e OKB-së: Vendim absurd

Ambasadori i Izraelit në OKB, Gilad Erdan, grisi Kartën e Kombeve të Bashkuara, ndërsa kritikoi nga skena e Pallatit të Qelqtë qëndrimin e Asamblesë...

Latest news

/5pyetjet.al