-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

jale

Media e njohur britanike i bën jehonë 5 plazheve më pak të njohura të Rivierës shqiptare

“Emerging Europe” është media e radhës ndërkombëtare që shkruan për Shqipërinë dhe bukuritë e saj natyrore që nuk duhen humbur. Kjo media i bën jehonë...

Gjoba “marramendëse” nga Ksamili, në Vlorë, Policia bllokon 14 mjete lundruese

Policia Kufitare e Vlorës po vijon me kontrollet e shtuara për mjetet lundruese. Mësohet se së fundmi, nga Ksamili në Vlorë janë bllokuuar 14...

“Rrezikoi jetën e pushuesve”! Prag tragjedie në Dhërmi! Gomonia mes turistëve

Një gomone është bllokuar në Dhërmi. Policia e Shtetit deklaron se gomonia “ishte jashtë perimetrit të përcaktuar dhe rrezikoi jetën e pushuesve”. Për këtë arsye...

Digjet kampi veror i Partisë së Lirisë në Jalë

Një ndërtesë është djegur në Jalë. Sipas informacioneve ndërtesa 1 katëshe përdorej nga Partia e Lirisë për të zhvilluar kampet me të rinjtë në verë. Fatmirësisht...

Iu sekuestrua toka 1.8 milionë euro, ky është pronari që paditi 13 persona

Kristo Gjoka është arrestuar nga policia e Vlorës për falsifikim dhe dokumentesh për të përfituar rreth 6 mijë metra katror tokë në bregdet, vlera...

Ndryshoi emri, por jo tradita! Meta me dy gishtat lart niset për në Jalë

LSI ndryshoi emrin pak javë më parë në Partia e Lirisë, por jo traditën dhe vendin për kampin veror. Kryetari i PL-së, Ilir Meta...

Përplasi me gomone dy të rinj në breg, lirohet autori

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest shtëpie për Gjergji Priftuli, 37-vjeç, i cili përplasi me gomone një çift të rinj në...

Aksidentet në det, policia e Vlorës nis aksion për mjetet lundruese

Policia Kufitare e Vlorës ka nisur ditën e sotme në aksion për kontrollin e dokumenteve të të gjitha mjeteve lundruese Duke marrë shkas dhe nga...

Çmenduria në Jalë, policia vë në pranga drejtuesin e gomones

Policia ka vënë në pranga 37-vjeçarin që po drejtonte gomonen, ku për pasojë përplasi 2 pushues, që po merrnin rreze në shezlongë. Pushuesit aktualisht ndodhen...

PD: Si po i grabit qeveria pronat në Jalë

Partia Demokratike pavarësisht problemeve të brendshme, një sy dhe një vesh po e mban edhe nga qeveria. Deputeti Arbi Agalliu denoncoi sot grabitjen e...

Latest news

/5pyetjet.al