-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#jens stoltenberg

Lufta me Rusinë, Stoltenberg zhvillon vizitën në Kiev

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një vizitë të paparalajmëruar në Kiev më 29 prill. Gjatë vizitës, ai tha se armët dhe...

Stoltenberg: NATO nuk ka në plan dërgimin e trupave në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se nuk është në plan dërgimin e një njësie ushtarake në Ukrainë edhe pse disa nga...

Stoltenberg: Armatosja e Ukrainës duhet të jetë prioritet

Anëtarët e NATO-s tashmë duhet të kenë prioritet armatosjen e Ukrainës tha sekretari i përgjithshëm i bllokut ushtarak, Jens Stoltenberg. “Një pjesë e përpjekjes së...

Stoltenberg: Zgjedhjet ruse konfirmojnë se shteti ka shoqëri autoritare

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se zgjedhjet presidenciale në Rusi nuk ishin “as të lira, e as të drejta” dhe vetëm...

Sekretari i NATO-s: Siguria në Kosovë është pikë kyçe për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi të mërkurën se ruajtja e një ambienti të sigurtë në Kosovë është “kyç për stabilitetin e...

Stoltenberg: Zgjasni më shumë pauzën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë thirrje për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit për sa i përket luftës në Gaza. “Unë bëj...

Stoltenberg nuk ndal vizitat, takohet me Kurtin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg pas takimit me presidenten Vjosa Osmani është takuar dhe nga kryeministri Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot...

NATO: Ne po e paguajmë luftën në para, ukrainasit me gjak

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha të enjten se mbështetja e Ukrainës në luftën kundër Rusisë ka kosto, por ai këmbënguli se...

NATO bëhet gati t’i kundërpërgjigjet Rusisë në rast se do të ketë sulme bërthamore

Jens Stoltenberg, njoftoi ditën e sotme përmes një konference për shtyp se NATO po vazhdon stërvitjen me armë bërthamore, në rast se do të...

Latest news

/5pyetjet.al