-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Stoltenberg: Një NATO e fortë në interes të Amerikës

Kryesoret

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u shpreh se forcimi i organizatës është në interesin e Amerikës.

Ai u pyet për ndikimin e zgjedhjeve të ardhshme në SHBA ku tha se “Unë pres që pavarësisht nga rezultati i zgjedhjeve, SHBA-ja do të mbetet një aleat i fortë dhe i vendosur i NATO-s”.

“Është në interesin e sigurisë së SHBA-së që të ketë një NATO të fortë,.

Ai gjithashtu u shpreh se beson se SHBA do të mbetet një alet i fortë i NATO-s për shkak të mbështetjes 2 partiake.

“Kritika kryesore nga presidenti Trump dhe gjithashtu nga të tjerët kundër NATO-s në fakt nuk kanë qenë kryesisht kundër NATO-s, kanë qenë kundër aleatëve të NATO-s që nuk shpenzojnë mjaftueshëm për NATO-n dhe kjo ka ndryshuar me të vërtetë”, përfundoi ai.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit