-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kanada

Vrau policin dhe djalin 8-vjeçar, Kanadaja: Ekstradimi i Brahimit do të ishte gabim drejtësie

Një gjyqtar në Gjykatën e Lartë në Quebec të Kanadasë, ka rrëzuar kërkesën e Shqipërisë për ekstradimin e Ëngjëll Brahimit, i dënuar në vendin...

“Po ia mbathte” nga Shqipëria me 30 000 dollarë të pa deklaruara, telashe për 54-vjeçaren

Policia ka pikasur një rast të mosdeklarimit të parave në Kapshticë ku një 54-vjeçare me inicialet S. Th., po tentonte të kalonte në doganë...

“Mos më çoni në Shqipëri!” Vrau policin dhe djalin e tij 8-vjeç, autori i trembet burgimit përjetë

Engjëll Brahimi është një i dënuar në Shqipëri me burgim të përjetshëm për vrasjen e një polici dhe djalit të tij 8-vjeç, 23 vite...

SHBA nuk tregon nëse po ndërmjetëson në mosmarrëveshjet mes Kanadasë dhe Indisë

Që nga koha kur Kanadaja tha se agjentët e qeverisë indiane luajtën rol në vrasjen e një udhëheqësi të besimit Sikh në tokën kanadeze,...

India pezullon vizat për kanadezët, Trudeau: Nuk po përpiqemi të shkaktojmë probleme

Kryeministri kanadez Justin Trudeau përsëriti të enjten se Kanadaja nuk po kërkon të provokojë ose të shkaktojë probleme, pasi India ndaloi të gjitha shërbimet...

Gërvalla takohen Blinken: Llidhja e fortë Kosovë-SHBA u duk në bisedën e shkurtër

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla ka takuar në SHBA sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken dhe homologen e saj kanadeze,...

Droga nga Kanadaja me 300 euro, klientë në rrjetet sociale, kush është Elgert Gjoni?

Elgert Gjoni është një nga të arrestuarit e operacionit "Tempulli" i cili do të njihet në gjykatë me masën e sigurisë. Mësohet se nga hetimet...

Zbulohet në Tiranë droga e re, vinte nga Kanadaja me postë me konserva peshku

Zbardhen detaje të reja nga megaoperacioni anti-drogë i zhvilluar prej ditës së djeshme në mbarë vendin. Mësohet se kanabisi që u sekuestrua në Tiranë,...

Ministrja e Jashtme e Kanadasë takim me Ramën

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim Ministren e Punëve të Jashtme të Kanadasë, Mélanie Joly. Rama ka ndarë disa foto nga takimi, ku krahas...

Ministrja e Jashtme e Kanadasë nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Ministrja e Jashtme e Kanadasë, Melanie Joly pritet të vizitojë nesër Tiranën ku do të ketë edhe një takim me ministren për Europën dhe...

Latest news

/5pyetjet.al